ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

تاکید بر عدم تغییر زمان برگزاری کنکور سراسری 98

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در اطلاعیه‌ای که ۱۵ مهر ماه منتشر شد اعلام کرد ، علی رقم درخواست‌‌ های بسیاری برای تغییر زمان کنکور ، زمان برگزاری  آزمون سراسری ۹۸ تغییری نخواهد کرد و  در روز‌ های پنجشنبه ۱۳ و جمعه ۱۴ تیر ماه ۹۸ برگزار می‌ شود ​ .

یکی از خبر‌های مهم سال ۹۷ ، تغییر زمان برگزاری کنکور بود ، ماجرا بدین شکل بود که عبدالرسول عمادی سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش‌ و پرورش در واکنش به اعتراض دانش‌ آموزان پایه دوازدهم نسبت به فاصله کم پایان امتحانات نهایی و برگزاری کنکور گفته بود : “کنکور به‌شدت محدود شده است و می‌ توان در بازه زمانی دیگری آن را برگزار کرد . زمانی که جمعیت داوطلبان کنکور زیاد بود در تیرماه برگزار می‌ شد ، اما هم‌ اکنون ، چون تعداد داوطلبان کاهش یافته می‌ توان کنکور را در مرداد ماه برگزار کرد و نظام آموزش و پرورش نمی‌ تواند خودش را با کنکور هماهنگ کند “.

آیا زمان برگزاری کنکور 98 تغییر خواهد کرد؟
زمان برگزاری کنکور 98 تغییر نمی‌ کند
حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در واکنش نسبت به این موضوع عنوان می‌ کند : در اطلاعیه‌ای که ۱۵ مهر ماه منتشر شد اعلام کردیم ثبت‌ نام آزمون سراسری سال ۹۸ از روز چهارشنبه ۲۴ بهمن ۹۷ آغاز می‌ شود و تا روز پنجشنبه دوم اسفند ادامه خواهد داشت . آزمون سراسری سال ۹۸ در روز‌ های پنجشنبه ۱۳ و جمعه ۱۴ تیر ماه ۹۸ برگزار می‌ شود و اگر با ماه رمضان تلاقی می‌ کرد زمان برگزاری آزمون تغییر می‌ کرد و معمولاً در هفته اول تیر برگزار می‌شد .

در شرایطی که سازمان سنجش نپذیرفت زمان برگزاری کنکور را تغییر دهد و با توجه به فاصله بسیار اندک میان آخرین امتحان نهایی و کنکور، آموزش‌ و پرورش تصمیم گرفت تا زمان برگزاری امتحانات را تغییر دهد .

در همین رابطه :

آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ ای زمان برگزاری امتحانات نهایی پایه های دوازدهم ، پیش دانشگاهی و سال سوم متوسطه نیم سالی را اصلاح کرد .

با توجه به تغییر زمان آغاز ماه مبارک رمضان زمان بندی امتحانات نهایی با تغییرات جزئی همراه بود همچنین دانش آموزان مناطق سیل زده هم بنابر تصمیم آموزش و پرورش در سه نوبت امکان حضور در امتحانات نهایی را دارند و هیچ الزامی برای شرکت آن‌ ها در امتحانات خرداد ماه نیست . بنابر اعلام آموزش و پرورش تغییرات تقویمی حاصله باید در امتحانات داخلی هم لحاظ و برنامه امتحانات متناسب با شرایط فعلی تنظیم شود .

منبع : جوان

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )