ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

تازه ترین آمار ثبت نام کنندگان رشته های بدون کنکور سراسری مهر 98

مشاور عالی سازمان سنجش تازه ترین آمار ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی مهرماه ۹۸ را اعلام کرد .

حسین توکلی گفت : ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهرماه سال ۱۳۹۸ دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی موضوع قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی مصوب ۱۰ شهریور سال ۹۲ مجلس شورای اسلامی و مصوبات پانزدهمین و شانزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو ۸ و ۱۲ دی‌ ماه ۱۳۹۷ صورت می‌ گیرد .

وی گفت : دفترچه راهنمای ثبت‌ نام بدون آزمون سراسری 98 از ۱۷ بهمن ماه ۹۷ منتشر شده است و تمامی داوطلبان متقاضی ثبت‌ نام و انتخاب رشته بدون کنکور سراسری مهر 98 برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی در مهر ماه سال ۱۳۹۸ موضوع قانون سنجش و پذیرش دانشجو باید بر اساس این دفترچه اقدام کنند .

مشاور عالی سازمان سنجش خاطرنشان کرد : ثبت نام در این کد رشته ها از ۲۰ اسفند ۹۷ آغاز شده است و تا ۶ شهریور ۹۸ ادامه دارد .

وی یادآور شد : تا شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ۹۸ تعداد ۹ هزار و ۸۰۰ نفر در این روش ثبت نام کرده‌اند .

توکلی خاطرنشان کرد : ثبت‌ نام و انتخاب رشته برای گزینش در رشته‌ های تحصیلی که پذیرش در آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی ( معدل کتبی دیپلم ) صورت می‌ پذیرد منحصراً به صورت اینترنتی است .

داوطلب متقاضی شرکت در پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی ( معدل کتبی دیپلم ) باید یکایک اقدامات زیر را به موقع و در مهلت مقرر انجام دهد :

۱- مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور .

۲- دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان و مطالعه آن .

۳- تهیه فایل عکس اسکن شده داوطلب بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام .

۴- ثبت‌ نام و انتخاب رشته از طریق سایت اینترنتی سازمان در زمان مقرر ( ۲۰ اسفند ۹۷ تا ۶ شهریور ۹۸ )

تذکرات لازم :

۱- اخذ دیپلم نظام آموزشی جدید ۶-۳-۳ حداکثر تا تاریخ ۳۱ مرداد ۹۸، دارا بودن مدرک پیش‌ دانشگاهی و یا اخذ مدرک پیش‌ دانشگاهی حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ و یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یا مدرک کاردانی ( با تاریخ اخذ حداکثر تا ۳۱ شهریور ۹۸ ) برای کلیه داوطلبان الزامی است .

۲- دارندگان دیپلم فنی و حرفه‌ ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی هستند حق ثبت نام و شرکت در این مرحله را ندارند و در صورت ثبت نام و انتخاب رشته به عنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد .

۳- نظر به اینکه گزینش دانشجو در این مرحله بر اساس سوابق تحصیل ( معدل کتبی دیپلم ) ، صورت خواهد گرفت؛ لذا کلیه متقاضیان ( دیپلمه‌های نظام آموزشی ۳-۳-۶ ، نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی ، نظام قدیم چهارساله دبیرستان و همچنین دیپلمه‌ های فنی و حرفه‌ای و کار دانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی هستند ) باید معدل کل و یا معدل کتبی خود را به صورت صحیح در تقاضانامه ثبت‌ نام اینترنتی درج کنند .

داوطلبان توجه داشته باشند در صورت مغایرت معدل کل و یا معدل کتبی واقعی با معدل کل و یا معدل کتبی اعلام شده در تقاضانامه ثبت نامی ، از ثبت‌ نام پذیرفته شدگان ممانعت به عمل آمده و قبولی آنها لغو می‌ شود .

تبصره ۱ : داوطلبان نظام آموزشی جدید ۶-۳-۳ پس از ثبت نام در این مرحله از پذیرش لازم است ، پس از دریافت مدرک دیپلم حداکثر تا تاریخ ۳۱ مرداد ۹۸ با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به درج معدل کتبی دیپلم خود در تقاضانامه ثبت نامی اقدام کنند .

تبصره ۲ : داوطلبان دیپلم فنی و حرفه‌ای و یا کاردانش نظام آموزشی جدید ۶-۳-۳ و دیپلمه‌ های فنی و حرفه‌ای و کار دانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی هستند و فاقد معدل کتبی دیپلم هستند ، باید معدل کل دیپلم متوسطه خود را عیناً در بند ۱۶ تقاضانامه اینترنتی ثبت نام درج کنند .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )