ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

بهار نارنج و خواص این گیاه

گل‌های بهار نارنج به صورت منفرد و یا چندتایی در طول محور شاخه‌ها قرار گرفته‌اند. این گل‌ها، معطّر، ترد و شکننده هستند.گل‌های نارنج به نام بهار نارنج در ایران مشهور است که قسمت مهم مورد استفاده آن می‌باشد. در اواسط بهار گل‌های نارنج شکفته می‌شوند و سریعاً ریزان می‌باشند. این گلها جهت تهیه مربا و عرق بهار نارنج استفاده می‌شوند. بهار نارنج و عرق آن به عنوان آرام‌بخش و مدرّ مصرف سنتی دارد . بهارنارنج نه تنها در تقویت معده و رفع تب بسیار موثر است و تپش نامنظم قلب، تشویش و اضطراب را از بین می‌برد، بلکه بسیاری از دست اندرکاران طب سنتی آن را برای کنترل تشنج‌ها و حمله قلبی هم توصیه می‌کنند. برخی خواص دیگر آن را در در ادامه بخوانید.

خواص بهار نارنج برای اعصاب

عرق بهار نارنج یا دمنوش آن را امتحان کنید. این گیاه مثل گل گاو زبان خاصیت آرام بخشی دارد و مثل زعفران نشاط آور است. اگر شب ها بی‌خواب هستید یا مشکلات عصبی دارید، برگ ها و گل های این گیاه به کمک شما می‌آیند. بهار نارنج سیستم عصبی بدن شما را تقویت می‌کند؛ درنتیجه سردرد های عصبی، میگرن، تشنج و حتی حمله قلبی را کاهش می‌دهد.

خواص ضد سرطانی بهار نارنج

خواص ضد سرطانی بهار نارنج

بهار نارنج هم مثل چای سبز و دیگر گیاهان دارویی آنتی اکسیدان های فراوانی دارد که از بدن در برابر رادیکال های آزاد محافظت می‌کنند، دمنوش بهار نارنج خاصیت ضد التهاب و ضد آلرژی دارد؛ بنابراین با مصرف چای و دمنوش این گیاه برای همیشه با سرطان خداحافظی کنید.

درمان مشکلات گوارشی

نوشیدن دمنوش بهار نارنج برای رفع درد و گرفتگی‌های شکمی، سوء هاضمه کمک می‌کند. این نوشیدنی در افرادی که معده ضغیف دارند باعث تقویت معده و درمان نفخ می‌شود. این دمنوش در طب سنتی برای درمان بی‌اشتهایی هم کاربرد داشته است.

آرامش اعصاب

یکی از دلایلی که عرق بهار نارنج به طور گسترده‌ای در آروماتراپی استفاده می‌شود اثر آرام بخشی است که روی اعصاب دارد. افزودن آن به آب داخل وان باعث کاهش تنش می‌شود و و حتی سردرد را درمان می‌کند. این ماده در کاهش استرس و اضطراب نیز نقش بسیار پررنگی دارد.

دیگر فواید این گیاه

دیگر فواید این گیاه

روغن: روغن آن از تقطیر گل‌های کاملا بازشده و تازه آن به دست ‌می‌آید.

دم‌کرده: برای آماده‌سازی یک چای دم‌کرده، یک قاشق دارو را به 150 میلی‌لیتر آب گرم اضافه کنید، 10 دقیقه صبر کنید و سپس آن را صاف نمایید.

عرق: آب حاصل از تقطیر گل‌های بهار نارنج به نام عرق بهار نارنج خوانده شده، در آشپزی مورد استفاده قرارمی‌گیرد. عرق بهار نارنج در صورتی که دارای غلظت مناسب بوده و از آلودگی‌های میکروبی و قارچی مبرا باشد برای رفع بدخوابی، تسکین شوک‌ها و از بین‌بردن نفخ سودمند است. آب مقطر بهار نارنج نیز در بی‌خوابی‌های عصبی و به عنوان آرام‌کننده و ضد تشنج کاربرد دارد. عرق بهار نارنج به مدت یک سال از تاریخ تهیه اثر درمانی خود را حفظ می‌کند.

اسانس: مهم‌ترین مورد استفاده گیاه مذکور استخراج اسانس‌های موجود در اندام‌های مختلف آن است که به دلیل رایحه خاص خود، در صنعت عطرسازی طرفداران زیادی دارد.

ما سعی کردیم در این مقاله نکات مهمی راجب گیاه بهار نارنج و فواید معجزه گر آن برایتان بنویسیم تا شما با خواندن این مطالب به راحتی بتوانید از تاثیرات این گیاه شگفت زده شوید .اگر فواید دیگری از بهار نارنج میشناسید برایمان بنویسید.

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )