ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

بررسی چگونگی پرداخت شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد

معاون حقوقی و پارلمانی دانشگاه آزاداسلامی علیرضا منادی سفیدان توضیحاتی درباره چگونگی پرداخت شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد بعد از فراغت از تحصیل ارائه کرد .

علیرضا منادی سفیدان درباره مصاحبه خود با یکی از خبرنگاران صداوسیما مبنی بر اینکه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی دیگر نیازی به پرداخت شهریه ندارند ، اظهار کرد : این مصاحبه حدود ۲۰ روز پیش در گرمسار انجام شد . موضوع مصاحبه هم درباره رونمایی از یادمان شهدای واحد گرمسار بود . سؤالی در پایان پرسیده شد که چه کمکی برای شهریه‌ خواهید داشت که پاسخ داده شده ولی مصاحبه به صورت کامل پخش نشد .

وی افزود : در بودجه‌ریزی امسال که بودجه‌ریزی عملیاتی است و با ابداع دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برای اولین بار در دانشگاه و کشور صورت گرفته ، همه واحدها مکلف بر این شیوه از بودجه‌ ریزی شده‌اند در ذیل این سیاست‌ ها دکتر طهرانچی قصد دارند کاری کنند که از دانشجویان در زمان تحصیل شهریه گرفته نشود . یعنی در این شیوه ، با توجه به سرمایه‌ ای که دانشگاه دارد ، با بانک‌ ها توافق می‌ شود که براساس اعتبار دانشگاه ،همه شهریه دانشجویان از سوی بانک‌ ها در اول ترم به دانشگاه پرداخت و بعد مبالغ شهریه به صورت وام قرض‌ الحسنه برای دانشجویان در نظر گرفته شود و آن‌ ها بعد از فراغت از تحصیل این وام را که توسط بانک تقسیط می‌ شود ، پرداخت کنند .

معاون حقوقی و پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد : در این روش از سفته‌ بازی و چک‌ بازی توسط دانشگاه‌ ها برطرف می‌ شود . متن مصاحبه به این شرح بود که متأسفانه  پخش نشد . با این روش مطالبات دانشگاه وصول شده و به دانشجویان و خانواده‌ ها هم برای تأمین شهریه ، فشاری تحمیل نمی‌ شود .

وی ادامه داد :‌ دکتر طهرانچی همواره از ابتدای مسئولیتش به این فکر است که به خانواده‌ ها برای تحصیل فرزندانشان در دانشگاه آزاد اسلامی فشاری وارد نشود . البته از این طریق دانشگاه می‌ تواند شهریه‌ ها را در اول ترم از سیستم بانکی به‌ طور کامل دریافت کند تا حقوق کارکنان و هزینه‌ها پرداخت شود . دانشگاه برای کیفیت‌ افزایی ، توسعه و تحقیق به بودجه و اعتبار نیازمند است . دانشجویان مطمئن باشند که این ابتکار دکتر طهرانچی شدنی است و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به همه رؤسا توصیه کردند که این روش را جلو ببرید .

منادی سفیدان بیان کرد : رایزنی با بانک‌ها در حال انجام است و به‌زودی خبر اجرایی شدن این برنامه را به دانشجویان نوید خواهیم داد . دکتر طهرانچی ابتکارات دیگری هم دارند که به‌ زودی درباره آن‌ ها اطلاع‌ رسانی خواهد کرد .

منبع : آنا

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )