ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

بررسی وضعیت بورس اعزام به خارج در آزمون دکتری 98

به گفته رئیس سازمان امور دانشجویان اگر دانشگاه ها ضرورت جدی برای اعزام داشته باشند ، در دفترچه شماره 2 ظرفیت بورس دکتری اعلام می شود .

مجتبی صدیقی درباره دلیل عدم اعلام ظرفیت بورس خارج از کشور در دفترچه یک کنکور دکتری سال 98 گفت : در سال های قبل نیز تعداد دانشجویانی که به بورس دائم خارج از کشور اعزم می شدند ، خیلی کم بود .

وی ادامه داد : عملا هر ساله 70 الی 100 ظرفیت به بورس دائم خارج از کشور اختصاص داده می شود اما در نهایت تعداد افرادی که پذیرش نهایی می شوند کمتر از ظرفیت اختصاص داده شده است .

معاون وزیر علوم افزود : به جهت اینکه در مجموعه رشته هایی که دانشجوی دکتری تربیت می کنیم نیاز به اعزام دائم نداریم ، همان دوره های کوتاه مدت در داخل یا خارج را توصیه می کنیم .

وی ادامه داد : فعلا در دفترچه شماره یک دکتری با توجه به شرایط ارزی کشور و عدم نیاز جدی به اعزام ، ظرفیت بورس دائم دکتری اعلام نشده است ،  اگر دانشگاه ها ضرورت جدی ای برای اعزام داشته و اعلام کنند در دفترچه شماره 2 ظرفیت بورس دکتری دائم اعلام خواهد شد .

در چند سال اخیر پذیرش بورس خارج از کشور منوط به شرکت داوطلبان در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز شده است اما در دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون ورودی دوره دکتری سال 98 آمده است که در صورت اعلام ظرفیت پذیرش توسط دانشگاه ها ، شرایط در دفترچه شماره 2 ( دفترچه انتخاب رشته دکتری 98 ) اعلام خواهد شد .

در بند 8 دفترچه راهنمای ثبت نام ( شماره یک ) آزمون ورودی دوره دکتری ( نیمه متمرکز Ph.D ) سال 98 آمده است : « پذیرش بورس خارج از کشور : در صورت اعلام ظرفیت پذیرش برای رشته های تحصیلی بورس خارج از کشور توسط دانشگاه ها ، شرایط و ضوابط مربوط به این رشته ها در دفترچه راهنمای انتخاب رشته ( دفترچه شماره 2 ) اطلاع رسانی خواهد شد . »

این در حالی است که در دفترچه ثبت نام دکتری ( شماره یک ) آزمون ورودی دوره دکتری 97 تمامی شرایط اختصاصی ویژه بورس خارج از کشور اعلام شده است .

این شرایط شامل حداقل میانگین ( معدل ) نمره های دروس کارشناسی و کارشناسی ارشد ناپیوسته ، حداکثر سن داوطلب در زمان ثبت نام جهت شرکت در آزمون دکتری و سایر شرایط کسب حد نصاب علمی لازم بود .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )