ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

بررسی جزئیات شرکت داوطلبان فنی و حرفه ای در کنکور 98

مدیر کل دفتر آموزش فنی و حرفه‌ای درباره بررسی جزئیات شرکت داوطلبان فنی و حرفه ای در کنکور 98 توضیح داد .

محسن حسینی مقدم مدیر کل دفتر آموزش فنی و حرفه‌ای درباره وضعیت برگزاری کنکور 98 هنرجویان فنی و حرفه‌ای اظهار کرد : کارگروهی متشکل از 2 مدیر کل از وزارت علوم ، 2 نفر از وزارت آموزش و پرورش و یک نفر از دانشگاه فنی و حرفه‌ ای تشکیل شده است تا برای کنکور سال 98 هنرجویان شاخه فنی و حرفه‌ ای تصمیم‌ گیری کنیم .

حسینی مقدم با اشاره به اینکه در آموزش و پرورش به دنبال اجرای طرح کاردانی پیوسته برای هنرجویان هستیم ، تصریح کرد : طبق مأموریت اصلی دانشگاه فنی و حرفه‌ ای یعنی ادامه تحصیل هنرجویان فنی و حرفه ای در دانشگاه ‌فنی و حرفه ای مورد توجه است .

وی ادامه داد : تا پیش از برگزاری جلسه شورای سنجش و پذیرش نتایج بررسی‌ ها در کارگروه‌ را به این شورا اعلام می‌ کنیم تا وضعیت کنکور 98 هنرجویان مشخص شود .

بررسی برای چگونگی پذیرش هنرجویان در دانشگاه
مدیر کل دفتر آموزش فنی و حرفه‌ای افزود : یکی دیگر از موضوعاتی که در کارگروه به آن توجه داریم نحوه پذیرش هنرجویان در دانشگاه است که آیابا آزمون این فرایند انجام شود یا بدون آزمون آن را پیش ببریم چرا که سال گذشته تعدادی از رشته‌ ها بدون برگزاری آزمون جذب دانشجو داشت .

حسینی مقدم با اشاره به اینکه هر هفته چندین جلسه برای بررسی شرایط ظرفیت دانشگاه‌ ها در قالب کارگروه مذکور تشکیل می‌ شود ، گفت : بر اساس این برنامه‌ریزی تا یک ماه آینده می‌ توانیم وضعیت کنکور و ورود به دانشگاه هنرجویان فنی و حرفه‌ای را مشخص کنیم .

وی تصریح کرد : در حال رایزنی با دانشگاه‌ هستیم تا ظرفیت‌ ها برای پذیرش دانشجو را مشخص کنند از طرف دیگر ما هم خروجی‌ های آموزش و پرورش را اعلام کنیم و بر اساس این اطلاعات تصمیم‌ گیری کنیم تا 11 رشته باقی مانده که پذیرش آن‌ ها تاکنون با آزمون بوده است برای سال آینده چه سرنوشتی پیدا کند .

مدیر کل دفتر آموزش فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه خروجی‌ های آموزش و پرورش در هر رشته کاملا مشخص است ، تصریح کرد : این اطلاعات در اختیار دانشگاه فنی و حرفه‌ ای قرار گرفته است و این دانشگاه هم قرار است با توجه به ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ هایشان تصمیم‌ گیری کنند .

وی یاد آوری کرد : البته باید  این موضوع را مد نظر داشته باشیم که آن چه سنجش به عنوان ظرفیت اعلام می‌ کند ظرفیت دانشگاه‌ های فنی و حرفه‌ای و دانشگاه‌ های غیرانتفاعی است که این ظرفیت در رشته‌ های مختلف متفاوت است .

منبع : جوان

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )