ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

بررسی تسلط به زبان فارسی در طرح سنجش سلامت نو آموزان

معاون آموزش ابتدایی خانم رضوان حکیم زاده در ی نشست خبری اعلام نمود که به منظور کاهش افت تحصیلی تلاش می‌ شود تا تست بسندگی و یا تسلط به زبان فارسی در طرح سنجش سلامت نو آموزان به منظور بررسی دریافت مطلب و تکلم به زبان فارسی لحاظ شود .

رضوان حکیم زاده در نشست خبری طرح سنجش سلامت نو آموزان بدو ورود به دبستان اظهار کرد : امیدواریم سنجش را به دو سال قبل از دبستان بیاوریم و اگر این امکان وجود داشته باشد و کودکان از 4 تا 6 سال تحت پوشش قرار بگیرند امکان شناسایی دقیق‌ تر و مداخله بیشتر وجود دارد ، وقتی دانش آموز وارد مدرسه می‌ شود فرصت کمی برای مداخلات داریم اما اگر در 4 یا 5 سالگی تحت پوشش بروند برنامه‌ های درسی پیش دبستانی منعطف است و می‌ توانند تحت حمایت قرار بگیرند .

وی افزود : سنجش و غربالگری در راستای عدالت آموزشی است و بسیاری از کودکان مناطق محروم تا زمان ورود به مدرسه مشکلاتشان مانند کم‌ بینایی یا شنوایی شناسایی نمی‌ شود .

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد : جلسه‌ای را با وزیر آموزش‌ و پرورش درباره صحبت‌ های رهبری مبنی بر اهمیت یادگیری زبان فارسی داشتیم و مهم است کودکان در شرایطی باشند که امکان درک مطلب به زبان فارسی را داشته باشند تا در کلاس اول موفق باشند ، در افت تحصیلی و تکرار پایه با دو دسته از کودکان مواجه هستیم ، نخست بچه‌ های دیرآموز که باید تدابیری برای آموزش معلمان در طرح تلفیقی بیندیشیم و دوم ، کودکانی که در مناطق دو زبانه پیش‌ دبستانی را نگذرانده‌ اند و اگر بتوانیم تست بسندگی زبان فارسی را به طرح سنجش اضافه کنیم می‌ توانیم دانش آموزان را آماده نماییم .

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت : در تست بسندگی تلاش می‌ کنیم ، در طرح سنجش سلامت نوآموزان بتوانیم آمادگی دریافت مطلب و تکلم راحت به زبان فارسی را بررسی و دانش‌ آموزان مورد نیاز تحت پوشش بروند .

حکیم‌ زاده افزود : برای مدیریت وضعیت یادگیری دانش‌ آموزان دیرآموز باید هر کودک را معادل سه کودک و سختی کار معلمان را در نظر بگیریم و شاید نیاز باشد تجدید نظر در برنامه تلفیقی داشته باشیم و انعطاف لازم را در جهت اهداف برنامه درسی برای کودکان دیرآموز داشته باشیم تا بتوانیم آنها را در کلاس‌های درس مدارس عادی بپذیریم .

دو هزار تکرار پایه

وی بیان کرد : در سال گذشته یک‌ میلیون و 476 هزار و 262 کلاس اولی داشتیم که پیش بینی می‌ کنیم در سال جدید یک میلیون و 501 هزار دانش آموز کلاس اولی داشته باشیم و آمار 1.7 درصد رشد داشته باشد . در دوره ابتدایی با احتساب اتباع ، هشت میلیون و 70 هزار دانش آموز در سال گذشته داشتیم که به هشت میلیون و 229 هزار دانش آموز با دو درصد افزایش در سال جدید می رسد .

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه 31 هزار و 910 دانش آموز اتباع در سال 96 داشتیم که در سال 97 به 34 هزار و 445 نفر رسید گفت : همچنین دو هزار و 195 تکرار پایه در دوره ابتدایی داشتیم نرخ تکرار پایه در سال 96 ، 1.4 بود که به 1.38 کاهش یافت .

منبع : تسنیم

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )