ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

بررسی تخصیص سهمیه به داوطلبان کنکور در مناطق سیل زده

وزیر آموزش وپرورش سید محمد بطحایی از احتمال تخصیص سهمیه به داوطلبان کنکور 98 در مناطق سیل زده خبر داد .

بطحایی گفت : تعویق زمان برگزاری کنکور 98 برای داوطلبان مناطق سیل زده میسر نیست ، اما پیشنهاداتی برای اعمال سهمیه داریم .

سید محمد بطحایی وزیر آموزش وپرورش در حاشیه مراسم همایش ملی خیرین مدرسه‌ساز درباره وضعیت برگزاری کنکور سراسری برای داوطلبان کنکوری مناطق سیل‌زده اظهار کرد : تعویق زمان کنکور در اختیار سازمان سنجش است و بعید به نظر می‌رسد که زمان کنکور تغییر کند چراکه سال تحصیلی دانشگاه‌ ها را با مشکل مواجه می‌ کند .

وی ادامه داد : برای اختصاص سهمیه خاص به داوطلبان کنکوری صحبت‌ هایی با وزارت علوم داشتیم و طی چند روز آینده شورای سنجش و پذیرش برای تعیین تکلیف این موضوع تشکیل شود .

بطحایی درباره چند و چون اعمال سهمیه گفت : روند اختصاص سهمیه مانند رویه در نظر گرفته برای داوطلبان زلزله‌زده کرمانشاهی است که در برخی رشته‌ هاسهمیه اضافه در نظر گرفته می‌ شود .

وزیر آموزش و پرورش درباره ساماندهی وضعیت مدارس سیل‌زده گفت : مدارسی که نیازمند مرمت و بازسازی باشد حتما تا مهر امسال تعمیر و تجهیز خواهد شد اما مدارسی که پرجمعیت و بزرگ باشد تا مهر امسال به بهره‌برداری نمی‌ رسد و ناگزیریم از روش‌های جایگرین برای ساماندهی دانش‌آموزان استفاده کنیم .

پیگیری برای پوشش بیمه‌ای ساختمان مدارس
بطحایی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا مدارس سیل‌زده بیمه بودند یا خیر، تصریح کرد : متاسفانه مدارس ما بیمه نیستند و این فرآِیند هزینه بالایی به دنبال دارد ؛ فعلا دانش‌آموزان بیمه می‌ شوند اما در نظر داریم تا برای امکان‌سنجی بیمه شدن مدارس هم بررسی‌ هایی داشته باشیم .

وی درباره پرداخت معوقات معلمان در مناطق سیل‌زده با اشاره به اینکه این موضوع در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد، گفت : هنوز تخصیص نیامده است بنابراین درباره جزئیات اکنون نمی‌ توان صحبتی کرد اما بنا داریم که مطالبات و معوقات معلمان در مناطق سیل‌زده یکجا پرداخت شود .

منبع : جوان

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )