ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

امکان کاهش حدنصاب دکتری 98 دانشگاه تهران

معاون آموزشی دانشگاه تهران از بازنگری حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری 98 در برخی رشته ها خبر داد .

سید حسین حسینی درباره تغییر حد نصاب علمی برای مصاحبه دکتری سال ۹۸ گفت : این موضوع مقداری به سازمان سنجش آموزش کشور باز می‌ گردد .

وی ادامه داد : سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌ کند باید با همه پذیرفته شدگان مصاحبه شود ، یعنی اگر ما در رشته‌ ای نصاب سنجش را بپذیریم و ۳ نفر در رشته‌ ای بخواهیم ، سازمان سنجش ۱۰۰ نفر به ما معرفی می‌ کند که باید با همه مصاحبه شود .

معاون آموزشی دانشگاه تهران افزود : بنابر این با انبوهی از متقاضیان روبرو هستیم از طرفی نیز سازمان سنجش اجازه می‌ دهد حد نصابی را خود دانشگاه اعلام کند .

وی خاطرنشان کرد : بنابراین نصابی که دانشگاه تهران به سازمان سنجش اعلام کرد این است که سازمان به ازای هر نفر پذیرش ۵ داوطلب به دانشگاه معرفی کند ، یعنی اگر در رشته‌ ای ۵ نفر پذیرش داریم به ما ۲۵ نفر ظرفیت معرفی کنند .

معاون آموزشی دانشگاه تهران افزود : منتهی اکنون یک ایرادی ممکن است در برخی رشته‌ ها ایجاد شود و آن اینکه برخی از اسامی تکرار می‌ شوند ، یعنی در دو رشته که نزدیک بهم هستند ، داوطلبانی که معرفی می‌ شوند از یک لیست در دو جا هستند .

وی افزود : این مساله در برخی از رشته‌ های مدیریت اتفاق افتاده که در حال رایزنی با سازمان سنجش هستیم که در این رشته‌ ها لیست افراد را افزایش دهیم .

حسینی خاطرنشان کرد : صحبت‌ هایی با سازمان سنجش شده است تا برخی رشته‌ ها که تعداد داوطلبان معرفی شده در آنها کم هستند را اعلام کند .

وی ادامه داد : یکی دو رشته نیز اعلام کرده‌ اند ، در برخی از رشته‌ های مدیریت ظاهراً در معرفی افراد اشتباهی صورت گرفته است برخی افراد با رتبه‌ های خوب معرفی نشدند که این موضوع در حال بررسی است .

معاون دانشگاه تهران درباره اینکه به دلیل حد نصاب علمی بالا ممکن است ظرفیت برخی رشته‌ ها تکمیل نشود آن را چگونه تکمیل خواهید کرد ، گفت : در حال حاضر نصاب علمی دانشگاه تهران را سازمان سنجش به رسیمت شناخته است و ما با توجه به ظرفیتی که اعلام کرده‌ ایم پذیرش خواهیم داشت . ممکن است در برخی رشته‌ ها افرادی که معرفی می‌ شوند شرایط لازم را احراز نکنند و ظرفیت برخی رشته‌ ها تکمیل نشود و خالی بماند ولی اساس بر این است که ظرفیت رشته‌ ها تکمیل شود .

پس از انتشار کارنامه انتخاب رشته دکتری سال ۹۸ برخی از داوطلبان نسبت به حدنصاب علمی اعلام شده از سوی برخی از دانشگاه‌ ها به ویژه دانشگاه‌ های بزرگ اعتراض داشته‌ اند .

به گفته این معترضان برخی از دانشگاه‌ ها اقدام به تغییر حد نصاب علمی کرده‌ اند که در نتیجه آن بسیاری از داوطلبان امکان دعوت به مصاحبه دکتری را از دست داده‌ اند .

آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۸ در دوره‌ های روزانه و شبانه دانشگاه‌ ها ، دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه پیام نور ، دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی ، پردیس‌ های خودگردان دانشگاه‌ ها جمعه سوم اسفند ۹۷ برگزار شد .

از تعداد ۱۹۶ هزار و ۶۴۹ نفر ثبت نام کننده در آزمون تعداد ۱۶۳ هزار و ۳۲۱ داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند . از این تعداد ۱۵۰ هزار و ۵۳۵ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند و ۱۰۸ هزار و ۸۹۹ نفر فرم انتخاب رشته خود را تکمیل کردند .

از تعداد ۱۰۸ هزار و ۸۹۹ داوطلب انتخاب رشته کننده تعداد ۴۷ هزار و ۶۴۸ داوطلب درکدرشته محل‌ های انتخابی دارای حد نصاب علمی لازم هستند .

ظرفیت پذیرش دانشجو در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۸ در دوره‌ های روزانه و شبانه دانشگاه‌ ها ، دانشگاه پیام نور ، دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی ، پردیس‌ های خودگردان دانشگاه‌ ها ( به جز ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی ) تعداد ۱۴ هزار و ۲۷۷ نفر است .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )