ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

امکان پذیرش فارغ التحصیلان ارشد فیتوشیمی در دکتری فارماکوگنوزی

امکان پذیرش فارغ التحصیلان ارشد فیتوشیمی در دکتری فارماکوگنوزی فراهم شد .

مدیر گروه گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه دکتری داروسازی رشته اصلی ورودی تخصصی دکترای تخصصی فارماکوگنوزی است گفت : با تصمیم‌ گیری‌ های اخیر ، فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد فیتوشیمی هم شانس ورود به این تخصص را پیدا کرده اند .

دکتر عباس حاجی آخوندی با اشاره به اینکه فارماکوگنوزی ( گیاهان دارویی ) علم و فناوری مرتبط با شناسایی ، کنترل ، فرآوری ، ارزیابی و کاربرد مواد طبیعی است ، افزود : این علم مسئولیت بهره گیری از آنچه در طبیعت هست برای اعتلای زندگی و سلامت بشریت را عهده دار است .

وی با بیان فارماکوگنوزی یک رشته قدیمی و از رشته های اصلی و اولیه داروسازی در جهان است ، اظهار کرد : در ایران دپارتمان فارماکوگنوزی از ابتدای تاسیس دانشکده داروسازی دانشگاه تهران ایجاد شده و همواره تخصص محوری و اصلی بوده است . امروزه نیز با اقبال به این رشته در جهان ، میزان تجارت در بازار فرآورده های مرتبط با فارماکوگنوزی به بیش از 200 میلیارد دلار رسیده و آینده آن نیز پیشرفت خوبی خواهد داشت .

این پروفسور دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه محتوای آموزشی دوره تخصص فارماکوگنوزی به نحوی است که شناخت ، طبقه بندی ، فرآوری ، کاربرد و خدمات مرتبط با همه مواد طبیعی را ارائه می کند ، گفت : خروجی های فارماکوگنوزی مانند هر تخصص دیگری به لحاظ کیفیت و توانمندی متفاوت است و بعضی در شیمی و تعیین ساختار مولکول توانمند تر هستند ، بعضی در صنایع و تولید ، مهارت بیشتری دارند .

حاجی آخوندی با تاکید بر اینکه خروجی های هر رشته باید کارآفرین باشند ، افزود : هر متخصص در حد دکتری باید آینده اشتغال دیگران را تضمین کنند در غیر این صورت آموزش عالی و کیفیت آن مورد سئوال قرار می گیرد . در تخصص فارماکوگنوزی هم امروزه با منابع گسترده طبیعی و گیاهی روبه رو هستیم که برای تولید ثروت و علم نافع در اختیار پژوهشگران قرار دارد و انتظار می رود محتوای آموزشی دلالت کننده بر خلق و ثروت و کارآفرینی توسط فارغ التحصیلان این رشته باشد .

منبع : ایسنا

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )