ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

امکان شرکت در ثبت نام رشته های بدون کنکور و باکنکور سراسری 98

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش گفت : داوطلبان رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری 98 مجاز هستند در کنکور 98 شرکت کنند .
مشاور عالی سازمان سنجش ضمن اشاره به مهلت ثبت‌ نام پذیرش در رشته‌های صرفاً براساس سوابق تحصیلی ترم بهمن ، گفت : به افرادی که در رشته‌های بر اساس سوابق تحصیلی ثبت‌ نام می‌کنند اجازه دادیم در کنکور هم شرکت کنند .
حسین توکلی اظهار داشت : مهلت ثبت نام بدون کنکور سراسری بهمن 97 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی و دانشگاه پیام نور روز چهارشنبه 10 بهمن 97 پایان می‌پذیرد.
وی افزود : بر اساس اطلاعیه‌ ای که روز سه شنبه 25 دی 97 بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت، داوطلبان باید تا روز چهارشنبه 10 بهمن ماه برای ثبت‌نام به سایت دانشگاه ذی‌ربط به صورت مستقیم مراجعه و اقدام کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش گفت :‌ داوطلبان باید مدارک لازم را به دانشگاه مربوط ارائه دهند و ثبت‌نام مشروط آنها انجام می‌شود که پس از ارسال موارد به سازمان سنجش و تایید نهایی این سازمان به عنوان پذیرفته‌شده نهایی اعلام خواهند شد .
عمده رشته‌ها و ظرفیت‌ها برای ترم مهر
توکلی با اشاره به اینکه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی برای ترم بهمن به نوعی تکمیل ظرفیت رشته‌های باقی‌مانده است و در این مرحله 8 هزار و 871 کدرشته محل و 390 هزار ظرفیت وجود دارد ، افزود :‌ رشته‌ها و ظرفیت‌های اصلی از جمله دانشگاه‌های روزانه مربوط به مهر ماه است و در این مرحله داوطلبان باید مدارک خود را برای سازمان سنجش ارسال کنند نه دانشگاه‌ها که اطلاعیه مربوطه 17 بهمن منتشر می‌ شود .
داوطلبان اجازه شرکت در کنکور را دارند
مشاور عالی سازمان سنجش ادامه داد : فرایند کار به لحاظ کلی با سال‌های قبل تفاوتی ندارد اما به لحاظ سیستمی تغییراتی داریم که دفترچه رشته‌های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مجزا منتشر شده است و ثبت نام هم مجزا انجام می‌شود .
وی بیان کرد : به افرادی که در رشته‌های بر اساس سوابق تحصیلی ثبت‌نام می‌کنند اجازه دادیم در کنکور هم شرکت کنند ممکن است برخی دانش‌ آموزان به دنبال رشته‌های صرفاً براساس سوابق تحصیلی باشند و دیگر در کنکور شرکت نکنند اما تعدادی می‌گویند در هر دو شرکت خواهیم کرد .

منبع : تسنیم

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )