ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

امکان دعوت از داوطلبان جدید برای مصاحبه دکتری در سال 98

به گفته رییس سازمان سنجش آموزش کشور تعدادی از دانشگاه ها درخواست کاهش حد نصاب دعوت به مصاحبه آزمون دکتری 98 را داده اند .

ابراهیم خدایی افزود : بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و شورای سنجش و پذیرش دانشجو ؛ در آزمون دکتری حد نصابی داریم که دانشگاه ها می توانند برای مرحله نخست آزمون حد نصاب نمره ( تراز نمره علمی ) را اعلام کنند .

وی گفت : برای حدود 14 هزار ظرفیت دوره های دکتری در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی نزدیک به 42 هزار نفر برای حضور در جلسه مصاحبه دکتری و بررسی سوابق علمی و پژوهشی به دانشگاه ها معرفی شدند که می توان گفت این رقم کمتر از 4 برابر ظرفیت دانشگاه هاست .

خدایی با بیان اینکه دانشگاه ها بر اساس سال گذشته حدنصاب نمره را اعلام کرده اند افزود : تعدادی از دانشگاه ها مانند دانشگاه تهران درخواست کاهش حدنصاب نمره را داده اند .

وی گفت : ترازها و حدنصاب نمره داوطلبان براساس وضعیت معرفی شدگان سال گذشته در گروه های آموزشی اعلام می شود .

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد : به عنوان مثال وقتی برای ظرفیت 10 نفره حدود 50 نفر را برای مصاحبه معرفی می کنید ؛ ممکن است دانشگاه به این نتیجه برسد که از رتبه 30 به بعد را نپذیرفته است و ممکن است حد نصاب نمره را تغییر دهد زیرا معرفی تعداد بیش از اندازه داوطلب به دانشگاه ها موجب اتلاف وقت داوطلب ، دانشگاه و همچنین ایجاد هزینه های زیادی است .

خدایی افزود : هم اکنون تعدادی از دانشگاه ها درخواست کاهش حدنصاب نمره را داده اند که اگر این درخواست ها به سازمان سنجش ارسال شود ، این سازمان مساعدت لازم را برای داوطلبان انجام می دهد و داوطلبان بعدی را برای حضور در جلسه مصاحبه معرفی خواهد کرد .

وی گفت : ما در حال بررسی هستیم که اگر قرار باشد افراد دیگری نیز به دانشگاه ها معرفی شود تا یکشنبه آینده اطلاع رسانی خواهد شد .

خدایی افزود : در هر صورت اگر ظرفیت ها پر نشد در فرآیند بعدی تعدادی دیگر از داوطلبان را معرفی می کنیم .

منبع : پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )