ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

امکان حذف آزمون دکتری

به گفته دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ، پس از حذف کنکور در مقطع کارشناسی ، حذف آزمون کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه ها محقق می شود .

حجت الاسلام سعید رضا عاملی روز یکشنبه اظهار داشت : در حال حاضر بحث بر سر 85 درصد جذب مستقیم دانشجوی کارشناسی از سوی دانشگاه ها مطرح است .
وی در پاسخ به این پرسش که آیا حذف کنکور کارشناسی ارشد و دکتری امسال اجرا می شود ؟ گفت : درباره امسال هنوز برنامه خاصی نداریم .
وی ادامه داد : مقاطع تحصیلات تکمیلی شامل کارشناسی ارشد و دکتری به دنبال چنین روندی هستند که جذب مستقیم دانشجو از طریق دانشگاه ها صورت گیرد .
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در این مورد ، تاکید کرد : این موضوع در مقاطع زمانی مختلف و بر اساس برنامه زمانبندی محقق می شود .
حجت الاسلام عاملی ، گفت : حذف کنکور و پذیرش مستقیم دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی راحت تر از کارشناسی ارشد است .
به تازگی معاون آموزشی وزیر علوم گفته بود که این وزارتخانه موافق حذف کنکور کارشناسی ارشد و دکتری در صورت فراهم آمدن شرایط آن است .
مجتبی شریعتی درباره درخواست دانشگاه ها برای واگذاری کنکور های مقاطع تحصیلات تکمیلی به این مراکز آموزشی ، تاکید کرد : پذیرش مستقیم دانشجو توسط دانشگاه ها در مقاطع تحصیلات تکمیلی از کیفیت بهتری برخوردار می شود اما برای هر کدام باید قانون خاص تدوین و تصویب شود .
معاون آموزشی وزیر علوم ، اظهار داشت : این موضوع ، یک امر کلی است اما در عمل ویژگی دانشگاه هایی که قصد چنین اقدامی دارند باید شاخص های مربوط به پذیرش دانشجو تعریف شود .

منبع : ایرنا

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )