ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

امکان اعتراض به نتایج انتخاب رشته دکتری 98

امکان اعتراض به نتایج انتخاب رشته دکتری 98 از طریق سامانه ثبت درخواست در سایت سازمان سنجش وجود دارد .

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت : انتخاب‌ رشته‌ کنندگان آزمون دکتری ۹۸ در صورتی که سوالی در زمینه نتایج انتخاب رشته دکتری داشته باشند می‌ توانند تا ۷ خرداد از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش تقاضای خود را ارسال کنند .

حسین توکلی درباره اعلام حد نصاب علمی برخی از دانشگاه‌ ها و پرسش داوطلبان در این باره گفت : اعلام حد نصاب علمی در اختیار دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی است و آنها مختار هستند که در هر سال بنا بر شرایط دانشگاه ، حدنصاب علمی خود را اعلام کنند . سازمان سنجش تنها مجری است و در این زمینه فعالیتی ندارد .

وی افزود : با این وجود داوطلبانی که انتخاب رشته دکتری کرده‌ اند و وضعیت علمی آنها در کارنامه در هریک از کد رشته محل‌ های انتخابی منعکس شده ، در صورتی که سوالی در این زمینه داشته باشند می‌ توانند تا ۷ خرداد ۹۸ منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی مندرج در سایت سازمان سنجش تقاضای خود را ارسال کنند .

پس از انتشار کارنامه انتخاب رشته دکتری سال ۹۸ برخی از داوطلبان نسبت به حدنصاب علمی اعلام شده از سوی برخی از دانشگاه‌ ها به ویژه دانشگاه‌ های بزرگ اعتراض داشته اند .

به گفته این معترضان برخی از دانشگاه ها اقدام به تغییر حد نصاب علمی کرده اند که در نتیجه آن بسیاری از داوطلبان امکان دعوت به مصاحبه دکتری را از دست داده اند .

آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۸ در دوره‌ های روزانه و شبانه دانشگاه‌ ها ، دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه پیام نور ، دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی ، پردیس‌ های خودگردان دانشگاه‌ ها جمعه سوم اسفند ۹۷ برگزار شد .

از تعداد ۱۹۶ هزار و ۶۴۹ نفر ثبت نام کننده در آزمون تعداد ۱۶۳ هزار و ۳۲۱ داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند . از این تعداد ۱۵۰ هزار و ۵۳۵ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند و ۱۰۸ هزار و ۸۹۹ نفر فرم انتخاب رشته خود را تکمیل کردند .

از تعداد ۱۰۸ هزار و ۸۹۹ داوطلب انتخاب رشته کننده تعداد ۴۷ هزار و ۶۴۸ داوطلب در کدرشته محل‌ های انتخابی دارای حد نصاب علمی لازم هستند .

ظرفیت پذیرش دانشجو در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۸ در دوره‌ های روزانه و شبانه دانشگاه‌ ها ، دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی ، پردیس‌ های خودگردان دانشگاه‌ ها ( به جز ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی ) تعداد ۱۴ هزار و ۲۷۷ نفر است .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )