ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

افزایش وام دانشجویی در سال 97

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، از افزایش 2 برابری وام‌ های مختلف دانشجویی خبر داد .

ذوالفقار یزدان‌ مهر گفت : این صندوق در مجموع 21 نوع وام دارد که به دانشجویان متناسب با نیاز و شرایطی که برای دریافت آن دارند، پرداخت می‌ شود .
وی افزود ، حدود 670 میلیارد تومان تسهیلات حمایتی برای ارتقای خدمات‌ رسانی به دانشجویان آماده پرداخت است که با هم‌ افزایی و با حمایت دولت و افزایش درآمد اختصاصی صندوق و نیز بانک‌ ها در تلاش هستیم میزان تسهیلات تا 1300 میلیارد تومان افزایش ‌یابد .
رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به افزایش وام ودیعه مسکن دانشجویی اشاره کرد و گفت : در بخش وام ودیعه مسکن ، در تهران از 7 میلیون تومان به 14 میلیون تومان امسال افزایش یافته و در کلان شهرها از 6 میلیون به 12 میلیون تومان افزایش یافت .
یزدان مهر اضافه کرد که در سایر شهرها نیز وام مسکن از 4 میلیون و 500 هزار تومان به 9 میلیون تومان رسیده و آمادگی داریم پوشش مناسبی در این زمینه داشته باشیم .
وی افزود : وام عتبات دانشجویی نیز در گذشته 300 هزار تومان برای دانشجویان متاهل بوده که به 1 میلیون و 500 هزار تومان برای متاهلین و 1 میلیون تومان برای دانشجویان مجرد افزایش یافت .
رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری همچنین با بیان اینکه پرداخت وام ضروری دکتری که یکی از وام‌ های مهم این صندوق برای دانشجویان است و افزایش خوبی داشته ، گفت : به هر دانشجوی دکتری 3 میلیون تومان وام ضروری ارائه می‌ شود که در گذشته رقم این وام 1 میلیون تومان بود .
یزدان مهرافزود : سال گذشته 44 میلیارد و 700 میلیون تومان وام ضروری دکتری پرداخت شد که با رشد 47 درصدی امسال به 65 میلیارد و 200 میلیون تومان افزایش یافته است .
وی اضافه کرد ، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از سال 93 یک وام ویژه دانشجویان دکتری تعریف کرده است که ماهانه به آنها ارائه می‌ شود و دانشجویان دو سال بعد از دانش‌ آموختگی در اقساط 60 ماهه این وام را بر می‌ گردانند .
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به پرداخت وام شهریه دانشجویی نیز اشاره کرد و افزود : این وام یکی از وام‌ های پرطرفدار صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم است برای اینکه حدود 85 درصد دانشجویان ما شهریه‌ پرداز هستند .
وی افزود : ما امسال با یکی از بانک‌ های دولتی هم‌ افزایی داشته‌ ایم تا وام قرض‌ الحسنه بیشتری به دانشجویان ارائه دهیم ، سال گذشته وام شهریه‌ ای که پرداخت شد 73 میلیارد تومان بود و امسال اعتبار وام شهریه به بیش از 158 میلیارد و 600 میلیون تومان افزایش یافته و می‌ توانیم دانشجویان بیشتری را پوشش دهیم .
یزدان مهر ، به وام ازدواج دانشجویی اشاره و خاطرنشان کرد : سال گذشته 11 میلیارد و 700 میلیون تومان عملکرد وام ازدواج داشته‌ ایم که امسال به 19 میلیارد و 300 میلیون تومان افزایش یافته است .

منبع : خبرگزاری آنا

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )