ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

افزایش ضریب نمره آزمون عملی تربیت بدنی در کنکور سراسری 98

ضریب نمره آزمون عملی تربیت بدنی در امتیاز نهایی آزمون سراسری از 2 به 4 افزایش یافت .
دکتر هادی روحانی ، عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم ورزشی و دبیر گروه تخصصی برنامه‌ریزی درسی و گسترش علوم ورزشی وزارت علوم گفت : در بررسی‌هایی که این گروه با همکاری پژوهشگاه علوم ورزشی در سال‌های اخیر روی نحوه برگزاری ، مفاد آزمون و اثربخشی آن کرد ، به این جمع‌ بندی رسید که ضریب تأثیر آن باید افزایش یابد تا متقاضیان ورود به رشته علوم ورزشی ، از توانمندی‌ های جسمانی مناسبی در کنار توانمندی علمی برخوردار باشند .

وی افزود : به همین منظور طی درخواستی که از سازمان سنجش صورت گرفت ، ضریب تأثیر نمره این آزمون که تاکنون ۲ بود ، از امسال به ۴ افزایش‌ یافته و معادل دروس تخصصی گروه‌ های امتحانی در کنکور سراسری قرار گرفت .

روحانی گفت : در حال حاضر ، گروه تخصصی برنامه‌ریزی درسی و گسترش علوم ورزشی وزارت علوم از پژوهشگاه علوم ورزشی که ناظر این آزمون هست ، درخواست کرده است تا در خصوص مفاد آن و نحوه امتیازدهی هر ماده آزمونی ، ارزیابی و مطالعه مجدد انجام دهد .

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم ، وی افزود : همچنین پذیرش دانشجو در رشته علوم ورزشی در آزمون سراسری ، به صورت نیمه‌ متمرکز بوده و متقاضیان علاوه بر کسب امتیاز علمی ، باید امتیاز کافی در آزمون عملی و مهارتی را نیز کسب کنند که هرساله در اواخر آبان ماه در ۹ دانشگاه در سراسر کشور به صورت هماهنگ و تحت نظارت پژوهشگاه علوم ورزشی برگزار می‌ شود .

منبع : ایسنا

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )