ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

افزایش سقف نمره زبان کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

دبیر شورای آموزش علوم پایه پزشکی ، بهداشت و تخصصی وزارت بهداشت از افزایش سقف نمره زبان در کنکور کارشناسی ارشد پزشکی 99 خبر داد .

دکتر جمشید حاجتی ضمن اعلام این خبر از افزایش ضریب زبان در آزمون‌ های PH.D و کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در سال جاری خبر داد و گفت : این افزایش ضریب از سال جاری اجرایی می‌ شود و قرار است و بر اساس مصوبه شورای برنامه‌ریزی این میزان مجدداً در سال ۹۹ افزایش خواهد یافت اما باید نتایج وضعیت امسال به این شورا فرستاده شود تا بر اساس آن روند آن در سال‌ های آینده بررسی شود .

دبیر شورای آموزش علوم پایه پزشکی ، بهداشت و تخصصی وزارت بهداشت همچنین خاطرنشان کرد : در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌ های علوم پزشکی در گذشته سقفی برای زبان تعیین نشده بود اما اخیراً این سقف زبان برای داوطلبان این آزمون نیز پیش بینی شده است . مثلاً در گذشته مهم نبود داوطلب چه درصدی از درس زبان را کسب کند ، اما در حال حاضر علاوه بر اینکه کل آزمون کارشناسی ارشد سقف مشخص دارد برای برای اولین بار سقفی در درس زبان تعیین شده است و داوطلب باید ۲۵ درصد کل نمره زبان را کسب کرده باشد .

دکتر حاجتی خاطرنشان کرد : بعد از ارزیابی‌های مجدد ممکن است سقف آزمون زبان دانشجویان رشته علوم پزشکی در دوره کارشناسی ارشد در سال‌ های آینده افزایش یابد .

وی با تاکید بر اینکه تغییری در روال آزمون‌ های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی وزارت بهداشت ایجاد نشده است ، گفت : با توجه به اینکه مخاطبان این آزمون‌ ها افرادی هستند که از قبل برای شرکت در آن به لحاظ شکل آزمون ، ضرایب ، سوالات، منابع و مصاحبه برنامه ریزی می‌ کنند . بنابراین اگر تغییری در روند انجام این آزمون‌ ها انجام شود ، از مدت‌ ها قبل به اطلاع داوطلبان خواهیم رساند .

دبیر شورای آموزش علوم پایه پزشکی ، بهداشت و تخصصی در خصوص افزایش ظرفیت دانشجو در آزمون‌ های کارشناسی ارشد و PH.D علوم پزشکی نیز گفت : یکی از مهمترین بحث‌ هایی که در وزارت بهداشت پیگیری می‌ شود بررسی نیاز به نیروی انسانی در رشته‌های مختلف است . این مطالعه از حدود سه سال پیش شروع شده و اگر نتایج این مطالعه مشخص شود ممکن است ظرفیت‌ های پذیرش در رشته‌ های مختلف پزشکی تغییر کند .

دکتر حاجتی افزود : ظرفیت پذیرش در رشته‌ های پزشکی برای امسال نسبت به سال گذشته تغییر خاصی نکرده است . البته با توجه به تنگناهای دانشگاه‌ ها در تأمین بودجه تحصیلات تکمیلی به خصوص در حوزه پایان‌ نامه‌ ها ، این مراکز تمایلی برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو ندارند .

منبع : ایسنا

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )