ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

افزایش تراز دعوت به مصاحبه دکتری برخی دانشگاه ها در سال 98

پیرو اعتراض برخی داوطلبان آزمون دکتری پیرامون افزایش تراز دعوت به مصاحبه دکتری برخی دانشگاه ها در سال 98 ، رییس سازمان سنجش در ابن باب توضیحاتی ارائه کرد .

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت : امسال دانشگاه‌ ها بر مبنای کیفی‌ سازی پذیرش دانشجو ، حدنصاب پذیرش را افزایش داده‌ اند .

وی در ادامه گفت : دانشگاه‌ ها امسال سطح حد نصاب را افزایش داده‌ اند و از ما خواستند که حد نصاب‌ های بالاتر را به آنها معرفی کنیم اما ظرفیت ما تفاوتی نسبت به سال گذشته نداشته است .

وی افزود : دانشگاه‌ ها به دلیل کیفی شدن سطح دانشجویان حد نصاب را افزایش داده‌ اند اما داوطلبان نباید نگران باشند چرا که ظرفیت خالی نمی‌ ماند و اگر ظرفیتی خالی بماند دوباره دانشجو پذیرش می‌‌ شود .

همچنین مشاور عالی سازمان سنجش در خصوص بالا رفتن نمره تراز دعوت به مصاحبه دکتری ۹۸ گفت : اعلام حد نصاب علمی در اختیار دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی است و آنها مختار هستند که در هر سال بنا بر شرایط دانشگاه ، حدنصاب علمی خود را اعلام کنند .

منبع : فارس

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )