ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

اعزام دانش آموزان مدارس غیر دولتی به خارج از کشور ممنوع است

مجتبی زینی وند درباره اقدام برخی مدارس و مراکز غیر دولتی برای اعزام دانش‌ آموزان به مسابقات علمی خارج از کشور با عناوین مختلف گفت: مدارس برای چنین اقداماتی هیچگونه مجوزی از سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی دریافت نکرده‌اند که دانش‌آموز را برای انجام آزمون به خارج از کشور اعزام کنند.
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی افزود: مدارس غیر دولتی هرگز اجازه اعزام دانش‌ آموزان به خارج از کشور را پیدا نمی‌کنند و خانواده‌ها باید مواظب باشند تا برخی مدارس از فرصت سو استفاده نکنند و برنامه‌های این چنینی را جز کارهای قانونی مدرسه ندانند.
او ادامه داد:چنین برنامه‌هایی به هیچ وجه حتی جزء برنامه‌های فوق برنامه هم مجوز ندارند؛ در حالت کلی برگزاری آزمون‌ ها و اردو های خارج از کشور هرگز به منزله برنامه‌های فوق برنامه تلقی نمی‌شود.
زینی وند با تاکید بر اینکه مدارس غیردولتی محدودی چنین اقدامات خارج از ضوابطی را انجام می دهند، گفت: هرگز کلاس‌های فوق برنامه با برگزاری المپیاد ها در خارج از کشور ارتباطی پیدا نمی‌کنند وساعات فوق برنامه پیش از اجرا به تایید ادارات مناطق و استان‌ها رسیده است و چنین اعزام های خارج از کشور در آن جایی ندارد.
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی گفت: هرساله مبلغی را به عنوان کیفیت بخشی در شهریه لحاظ می‌کنیم که برای سال گذشته 15 درصد در نظر گرفته شده است و احتمال دارد سال آینده درصد آن بیش از مبلغ امسال باشد و بر اساس برنامه ریزی که داشتیم حداقل 10 درصد از این میزان به موضوع مهارت محوری توجه دارد یعنی مدارسی که به ساعات فوق برنامه مهارتی توجه کرده باشند از مزایای کیفیت بخشی بهره مند می شوند و سایر مدارس غیر دولتی از آن بی بهره هستند.
او با بیان اینکه امسال ساعات فوق برنامه های مدارس غیر دولتی مهارت محور در نظر گرفته شده است، گفت: تمام اقدامات در ساعات فوق برنامه‌ باید در چارچوب سامانه مهارت باشد که امسال برای اولین بار راه اندازی شد.
زینی وند افزود: مهارت‌ها برای مدارس غیردولتی کاملا در چارچوب مشخصی تعریف شده است که مدرسه می‌تواند طبق شرایط خود چند مهارت را از بین فهرست در نظر گرفته شده انتخاب کنند.

منبع : پانا

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )