ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

اعتراض دانشجویان دکتری 94 به حذف مقطعی فرصت مطالعاتی خارج از کشور

جمعی از دانشجویان دکتری 94 به حذف مقطعی فرصت مطالعاتی خارج از کشور اعتراض کرده و مقابل وزارت علوم تجمع کردند .

یکی از دانشجویان درباره علل اعتراض دانشجویان دکتری گفت : اکثر ما از دانشجویان دکتری ورودی سال 94 و متقاضی فرصت مطالعاتی خارج از کشور هستیم که در زمان قانونی ، درخواست فرصت مطالعاتی ما به دلیل تغییر شرایط دریافت نشد .

وی ادامه داد : برای پرونده هایی که توسط وزارت علوم دریافت شده نیز نامه حمایت مالی صادر نشده است ، اکنون جمع شده ایم به این علت که بارها وزیر علوم در رسانه های مختلف اعلام کرده است که مشکل ارز دانشجویان دکتری حل شده و ما در حال رایزنی هستیم .

این دانشجوی معترض افزود : در حالی که این گونه نبوده و هیچ کدام از این اتفاق ها روی نداده است یک سری نامه به ما نشان داده و اعلام می کنند که این مشکل حل شده قرار است کمک شود ولی مشکل این است که همه این ها صوری است .

این دانشجوی دکتری افزود : در حال حاضر نیز یک بند جدید اضافه شده مبنی بر اینکه هر کسی که پرونده آن دریافت شده به مشکل آن رسیدگی می شود این درحالی است که خیلی وقت است از کسی پرونده دریافت نشده است .

وی ادامه داد : ما دانشجویان دکتری 94 و یا حتی برخی از دانشجویان 95 ، پروپوزال‌ های خودمان را بر اساس اینکه قرار است از فرصت مطالعاتی استفاده کرده و 6 ماه از تجهیزات بهترین دانشگاه های دنیا استفاده کنیم تنظیم کرده ایم و اکنون زمانی برای تغییر پروپزال نداریم و از طرفی انجام پروپوزال های ما در ایران تقریبا غیرممکن بوده و یا ممکن است به ترم 10 الی 12 بیانجامد که بسیار برای ما هزینه در بر خواهد داشت .

وی خاطر نشان کرد : هزینه ای که برای حل این مشکل نیاز است چیزی حدود 5 میلیون یورو است که این مقدار در برابر بودجه هایی که در جاهای دیگر هزینه می شود چیزی نیست .

وی ادامه داد : از سوی دیگر مبلغی که به دیگر دانشجویانی که نامه حمایت دارند اختصاص داده می شود بسیار اندک است به طوریکه بیش از 2 ماه نمی توانند در اروپا دوام بیاورند .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )