ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

اطلاعیه شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی 98

سازمان سنجش با انتشار اطلاعیه ای از زمان ، نحوه و شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی 98 خبر داد .

متن کامل اطلاعیه به شرح زیر است :

پیرو اطلاعیه مورخ 2/12/97 بدین وسیله به اطلاع كلیه متقاضیان شركت در آزمون كاردانی به كارشناسی ناپیوسته 98 می‌ رساند كه ثبت‌ نام برای شركت در آزمون مذكور منحصراً به صورت اینترنتی از روز سه شنبه مورخ 98/02/10 آغاز و تا ساعت 24 روز دو‌شنبه مورخ 98/02/16 پایان می‌ پذیرد ؛لذا كلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌ نام كه دارای شرایط عمومی و اختصاصی به شرح ذیل هستند ، می‌ توانند در آزمون مذكور ثبت‌ نام و شركت نمایند .

شرایط ثبت‌ نام‌ :

علاقه‌ مندان به تحصیل در دوره‌ های كارشناسی ناپیوسته می‌ بایست ضمن اطلاع از شرایط ثبت نام  کاردانی به کارشناسی 98 ، مقررات وظیفه عمومی ، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌ نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه ( مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌ نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی 98 كه همزمان با شروع ثبت نام در پایگاه اطلاع رسانی سازمان قرار خواهد گرفت ) در صورتی كه دارای شرایط مذكور باشند ، به عنوان داوطلب مقطع كارشناسی ناپیوسته منحصراً در یك رشته امتحانی ( طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته کارشناسی ناپیوسته ) متقاضی شوند .

لازم به توضیح است كه پذیرش در تعدادی از رشته های امتحانی مذكور بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی ( معدل تراز شده مقطع كاردانی ) صورت خواهد پذیرفت ؛ لذا كلیه متقاضیان ، اعم از اینكه پذیرش در رشته امتحانی آنان با آزمون یا بدون آزمون است ، لازم است كه مطابق ضوابط دفترچه راهنما و توضیحات این اطلاعیه در آزمون مذكور ثبت نام و انتخاب رشته نمایند ، بدیهی است كه در صورت عدم ثبت‌ نام در تاریخ مقرر ، پذیرش متقاضی پس از پایان مهلت تعیین شده امكان‌ پذیر نخواهد بود .

ثبت‌ نام‌ برای‌ شركت‌ در آزمون ‌سال 1398، منحصراً به روش ذیل امكان پذیر است :

1- مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی : www.sanjesh.org

2- دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌ نام و انتخاب رشته ازطریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان .

3- آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌ نام .

4- با توجه به اینكه پرداخت هزینه ثبت‌نام منحصراً به‌ صورت اینترنتی انجام می‌ گیرد ، داوطلبان لازم است به وسیله كارت‌ های بانكی عضو شبكه شتاب كه پرداخت الكترونیكی آنها فعال است ، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان و پرداخت مبلغ 340000 ( سیصد و چهل هزار ) ریال به عنوان وجه ثبت‌ نام شركت در آزمون ، نسبت به ثبت‌ نام و انتخاب رشته اقدام نمایند .

تذكر : چنانچه داوطلبی علاقه مند به شركت در گزینش رشته های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیرانتفاعی است ، لازم است كه علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت نام ، نسبت به پرداخت مبلغ 69000 ( شصت و نه هزار ) ریال دیگر نیز برای دوره های مذكور اقدام نماید .

تبصره : با توجه به اینكه مقرر گردیده است در مراحل مختلف فرآیند این آزمون ، خدماتی از طریق پیام كوتاه به داوطلبان ارائه شود ، داوطلبانی كه تمایل به استفاده از خدمات پیام كوتاه دارند ، با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت مبلغ 6000 ( شش هزار ریال ) به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام كوتاه ، می‌ توانند از این خدمات استفاده نمایند .

دستورالعمل و نحوه تكمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی :

به داوطلبان توصیه می شود كه مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته ، ابتدا فرم پیش‌ نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذكور را تكمیل نموده و سپس بر اساس فرم پیش نویس با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور اطلاعات لازم را بر اساس بند های برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمایند . راهنمای جامع نحوه تكمیل فرم در برنامه نرم افزاری ثبت نام اینترنتی موجود است و داوطلبان برای كسب اطلاع بیشتر می‌ توانند به این راهنما مراجعه نمایند . ضمناً داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌ نام و انتخاب رشته دقت نمایند . بدیهی است كه در صورت مشاهده هر گونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارك داوطلب در صورت پذیرفته شدن در آزمون ، قبولی وی ( كان لم یكن ) تلقی شده و از ادامه تحصیل داوطلب جلوگیری خواهد شد .

تذكر مهم : چنانچه داوطلبی در مرحله ثبت نام اقدام به ارائه اطلاعات غلط نماید و یا در ارسال عكس خود مرتكب اشتباه شود ( اعم از اینكه سهواً و یا عمداً باشد ) به عنوان متخلف تلقی و برابر مقررات با وی رفتار خواهد شد .

زمان برگزاری ، توزیع كارت اینترنتی و محل آزمون :

براساس برنامه زمانی پیش‌ بینی شده آزمون كاردانی به كارشناسی ناپیوسته سال 1398 ( برای آن دسته از رشته های امتحانی كه پذیرش آنها با آزمون است ) در روز جمعه مورخ 98/05/11 برگزار خواهد شد . داوطلبان لازم است از روز سه‌شنبه مورخ 98/05/08 لغایت روز پنجشنبه مورخ 98/05/10 با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان نسبت به تهیه پرینت كارت و راهنمای شركت در آزمون اقدام نمایند . محل آزمون داوطلبان براساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند 31 تقاضانامه تعیین می‌گردد . لذا مقتضی است داوطلبان با مراجعه به دفترچه راهنمای ثبت‌ نام و انتخاب رشته و درج كد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت‌ نام اقدام نمایند .

 

زمان انتخاب كد رشته محل های انتخابی :

بر اساس برنامه زمانی ، همزمان با ثبت نام برای شركت در آزمون ،كلیه داوطلبان متقاضی رشته های امتحانی پذیرش با آزمون و پذیرش بدون آزمون مقطع كاردانی به كارشناسی ناپیوسته لازم است كه با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش كشور و مطالعه شرایط و ضوابط هر یك از كد رشته های انتخابی ، نسبت به انتخاب كد رشته محل های خود اقدام نمایند .

تذكر مهم :

به اطلاع كلیه داوطلبان می‌ رساند كه از تعداد 66 رشته امتحانی در آزمون كاردانی به كارشناسی ناپیوسته سال 1398 به شرح جدول زیر، پذیرش 16 رشته امتحانی از طریق آزمون و پذیرش در 50 رشته امتحانی صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی ( بدون آزمون ) می‌ باشد :

 

لیست رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی 98
تکنولوژی اتاق عمل مهندسی اجرایی عمران
بهداشت عمومی علوم ورزشی
تکنولوژی پرتوشناسی حسابداری
علوم آزمایشگاهی تکنولوژی و طراحی دوخت
مامایی هنر های تجسمی
هوشبری تولیدات دامی
فوریت های پزشکی تولیدات گیاهی
برق جنگلداری
کامپیوتر شیلات
معماری چوب شناسی و صنایع چوب
مکانیک علوم و صنایع غذایی

 

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 98
مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار مرتع و آبخیزداری
مهندسی بهداشت محیط بازیافت
ساخت پروتزهای دندانی آمار
مدارک پزشکی آموزش ریاضی
ایمنی صنعت و محیط کار آموزش حرفه و فن
ساخت و تولید آموزش دینی و عربی
صنایع چوب و کاغذ-سازه های چوبی آموزش راهنمایی و مشاوره
صنایع شیمیایی زبان انگلیسی
مواد زبان و ادبیات فارسی
معدن آموزش علوم تجربی
نقشه برداری روانشناسی و اموزش كودكان استثنايی
شهرسازی تربيت معلم مطالعات اجتماعی
صنایع نساجی آموزش و پرورش ابتدايی
مهندسی آبیاری باستان شناسی
مهندسی منابع طبیعی – محیط زیست تربيت معلم قرآن كريم
پرورش طیور علوم انتظامی
پرورش گاو و گاومیش ( پذیرش منحصرا برای دانشگاه آزاد اسلامی ) علم اطلاعات و دانش شناسي
تولیدات دامی مديريت
تولیدات گیاهی حقوق قضايی – علوم ثبتی
جنگلداری صنايع دستی
شیلات مرمت و احياي بناهای تاريخی
چوب شناسی و صنایع چوب نوازندگی ساز ايرانی
علوم و صنایع غذایی طراحی پوشاك
گیاه پزشکی 1-علوم ازمايشگاهی دامپزشكی
2-بهداشت مواد غذايی
ماشین های کشاورزی بهداشت مواد غذايی با منشاء دامی

 

توصیه‌ های‌ مهم‌ :

1- داوطلبان برای اطلاع از مقررات وظیفه عمومی ، شرایط و ضوابط استفاده از سهمیه و همچنین شرایط و ضوابط اتباع خارجی به دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته مندرج در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان مراجعه نمایند .

2- به داوطلبان توصیه می‌ شود در انتخاب كد رشته امتحانی و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود ( برای رشته پذیرش با آزمون ) دقت لازم را مبذول فرمایند؛ لذا پس از دریافت كد پیگیری 16 رقمی ، در این خصوص به درخواست‌ های داوطلبان مبنی بر اصلاح موارد فوق ترتیب اثر داده نخواهد شد .

3- توصیه‌ می‌ شود داوطلبان پس از تكمیل تقاضانامه و دریافت كد پیگیری ، یك نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری نمایند .

4- تاكید می‌ گردد كلیه متقاضیان ، اعم از اینكه پذیرش در رشته امتحانی مورد درخواست آنان با آزمون یا پذیرش با سوابق تحصیلی است ، مطابق ضوابط نسبت به تكمیل تقاضانامه ثبت‌ نامی و انتخاب كد رشته محل های انتخابی در سایت سازمان اقدام نمایند و رسید 16 كاراكتری را دریافت دارند .

5- هر گونه‌ تغییری‌ از طریق‌ نشریه پیك‌ سنجش‌ ( هفته‌ نامه خبری‌ و اطلاع‌رسانی‌ سازمان ‌سنجش آموزش كشور‌ ) ، پایگاه اطلاع رسانی این سازمان و در صورت لزوم ‌از طریق رسانه‌ های عمومی ‌اعلام ‌خواهد شد .

 

منبع : سنجش

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )