ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

اطلاعیه سازمان سنجش درخصوص زمان برگزاری کنکور سراسری 98

سازمان سنجش طی اطلاعیه ای اعلام کرد با توجه به بررسی های صورت گرفته تعویق زمان برگزاری آزمون سراسری 98 امکان پذیر نیست .

سازمان سنجش آموزش كشور ضمن ابراز تأسف و اعلام همدردی با هموطنان عزیز كه در اثر جاری شدن سیل اخیر در بخش هایی از شهرها و استانهای كشور دچار آسیب شده اند به اطلاع عموم داوطلبان محترم می رساند تعویق زمان برگزاری آزمون 98 باتوجه به بررسی های انجام گرفته در شورای سنجش و پذیرش دانشجو و دلایل مشروحه ذیل امكان پذیر نیست.

1ـ آزمون سراسری دارای یك فرآیند طولانی مدت بوده كه بخش كوچكی از آن نرم افزاری و بخش اعظم آن عملیات فیزیكی و میدانی ( مستلزم حضور داوطلبان واجد شرایط ) است و به عنوان مثال بعد از برگزاری آزمون حدود بیست روز برای جمع‌ آوری پاسخنامه‌ ها از كل كشور ، تصحیح اوراق ، استخراج نتایج و اعلام نتایج اولیه زمان لازم است که در دهه اول مرداد معمولا این نتایج اعلام می‌شود ، پس از آن فرآیند انتخاب رشته آغاز می شود که این فرایند نیز بیست روز به طول می انجامد ، بعد از این مرحله لازم است فهرست اسامی متقاضیان دانشگاه فرهنگیان و یا سایر رشته های خاص كه دارای مصاحبه و گزینش هستند استخراج و اعلام گردد . همچنین برگزاری و تصحیح اوراق آزمون عملی برخی از رشته های دانشگاهی از قبیل نقاشی ، ارتباط تصویری ، موسیقی و … می بایست انجام پذیرد كه این امور نیز ۲۰ تا ۲۵ روز زمان می‌ برد و با طی این فرایند ، نتایج نهایی هر ساله پایان شهریورماه اعلام می‌ شود كه در این شرایط نیز همواره شروع ترم تحصیلی دانشجویان جدیدالورود با تأخیر حداقل یك تا دوهفته ای مواجه می باشد . لذا در صورت تعویق به هر میزان در زمان برگزاری ، در مقایسه با برنامه زمانی فعلی ، اعلام نتایج نیز با همان میزان با تأخیر مواجه و شروع تحصیل این دانشجویان را در ترم اول با مشكل روبرو و مسائل و مشكلات غیرقابل جبران در مدیریت آموزشی ـ خدمات دانشجویی و … برای دانشگاه ها ایجاد خواهد نمود .

2 ـ تغییر زمان برگزاری آزمون سراسری 98 باتوجه به فشردگی آزمون ها در تابستان باعث تغییر در سایر آزمون ها از قبیل كاردانی به كارشناسی ناپیوسته ، آزمون فنی و حرفه ای و … كه قرار است در مرداد و شهریورماه برگزار شود كه قطعاً این تغییرات آشفتگی و مشكلات زیادی را برای سازمان ، دانشگاه ها و داوطلبان این آزمون ها به دنبال خواهد داشت .

3 ـ باتوجه به اینكه برنامه زمانی آزمون های سازمان سنجش آموزش كشور از یكسال قبل اطلاع رسانی شده و داوطلبان با توجه به وضعیت زندگی ، شغل و تحصیل خود برنامه ریزی كرده اند تغییر آزمون باعث اعتراض های اكثریت داوطلبان خواهد گردید .

4ـ وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و سازمان سنجش آموزش كشور پیگیر جدی ارایه تسهیلات لازم برای داوطلبان آسیب دیده مستقیم از حوادث اخیر از مراكز ذیصلاح است كه به محض حصول نتیجه به اطلاع داوطلبان عزیز خواهد رسید .

در پایان از داوطلبان آزمون سراسری سال 98 درخواست می شود جهت كسب هرگونه خبر و اطلاعات لازم در زمینه برگزاری آزمون سراسری صرفاً به اطلاعیه های سازمان سنجش آموزش كشور كه از طریق سایت این سازمان انتشار می یابد مراجعه نمایند .

منبع : سنجش

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )