ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

اطلاعیه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98

سازمان سنجش با انتشار اطلاعیه ای جزئیات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 را اعلام کرد .

متن اطلاعیه به شرح زیر است :

بدین وسیله به اطلاع کلیه متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1398 در تمامی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و چهارمین المپیاد علمی – دانشجویی کشور می‌ رساند با توجه به نکات ذیل و همچنین در نظر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون ، می‌ توانند در آزمون مذکور ثبت‌ نام و شرکت نمایند .

 

شرایط ثبت‌ نام‌ :

ثبت‌ نام برای آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1398 از روز جمعه مورخ 97/09/16 آغاز و در روز یکشنبه مورخ 97/09/25 پایان می‌ پذیرد . لازم به تاکید است که ثبت‌ نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org انجام خواهد پذیرفت .

علاقه‌ مندان ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی ، مقررات وظیفه عمومی ، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌ نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه رزمندگان و ایثارگران ( مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون که در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان قرار دارد ) ، در صورتی که دارای شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد 98 باشند ، می‌توانند حداکثر در دو رشته امتحانی ( طبق ضوابط از رشته‌‌ های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌ نام ) متقاضی ثبت‌ نام شوند .

دفترچه ثبت‌ نام کارشناسی ارشد 98 همزمان با شروع ثبت‌ نام در پایگاه اطلاع‌ رسانی این سازمان در دسترس خواهد بود .

 

مراحلی که داوطلب باید برای ثبت نام اقدام کند :

1-مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی فوق برای خرید کارت اعتباری ثبت‌ نام ( سریال 12 رقمی ) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌ نام (دفترچه شماره 1) .

2- تهیه فایل عکس اسکن شده داوطلب بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌ نام .

3-آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌ نام .

4- با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌ نام کارشناسی ارشد 98 منحصراً بصورت اینترنتی انجام می‌ گیرد ، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌ های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است ، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان و پرداخت وجه ثبت‌ نام شرکت در آزمون یک کدرشته امتحانی نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند . میزان هزینه ثبت‌ نام در دفترچه راهنمای ثبت‌ نام اعلام خواهد شد .

تبصره : با توجه به اینکه مقرر گردیده است که در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق پیام کوتاه به داوطلبان ارائه شود ، داوطلبانی که تمایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه دارند ، با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه ، می‌ توانند از این خدمات استفاده نمایند . میزان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه در دفترچه راهنمای ثبت‌ نام اعلام خواهد شد .

5- داوطلبانی که علاوه بر رشته‌ انتخابی‌ یا امتحانی‌ اصلی ( رشته‌ اول‌ ) علاقه‌ مند به‌ شرکت در رشته‌ امتحانی‌ دوم هستند ، ضرورت‌ دارد که‌ کدرشته‌ امتحانی دوم را نیز در بند مربوط در تقاضانامه درج ‌نمایند . این دسته از داوطلبان می‌ بایست برای رشته امتحانی‌ دوم یک‌ کارت اعتباری دیگر ، علاوه بر کارت اعتباری اول خریداری نمایند .

تذکر : داوطلبان متقاضی ثبت‌ نام و شرکت در آزمون کدرشته‌های امتحانی ( اصلی و شناور ) که علاقه‌مند به شرکت در گزینش رشته‌ های تحصیلی دانشگاه پیام‌ نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی هستند ، لازم است علاوه بر پرداخت هزینه ثبت‌ نام ، نسبت به پرداخت هزینه اعلام علاقه‌ مندی به دوره‌های مذکور ، اقدام نمایند . میزان هزینه اعلام علاقه‌ مندی در دفترچه راهنمای ثبت‌ نام اعلام خواهد شد .

 

دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی :

به داوطلبان توصیه می‌ شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌ نام ، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس براساس فرم پیش‌ نویس با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان ، اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه ‌نرم‌ افزاری ثبت‌ نام وارد نمایند . ضمناً داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌ نام دقت نمایند . بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت‌ نام با مدارک داوطلب در صورت پذیرفته‌شدن در آزمون ، قبولی وی (کان لم یکن) تلقی شده و از ادامه تحصیل داوطلب جلوگیری خواهد شد .

 

زمان توزیع کارت اینترنتی و محل آزمون :

براساس برنامه زمانی پیش‌ بینی شده آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1398 در روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ 05 و 98/02/06 برگزار خواهد شد و داوطلبان لازم است از روز دوشنبه مورخ 98/02/02 لغایت روز چهارشنبه مورخ 98/02/04 با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان نسبت به تهیه پرینت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 98 و برگ راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند . محل آزمون داوطلبان براساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند 36 تقاضانامه تعیین می‌ گردد . لذا مقتضی است داوطلبان با مراجعه به جدول شماره 2 دفترچه راهنمای ثبت نام و درج کد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت‌ نام اقدام نمایند .

 

برگزاری‌ المپیاد علمی‌ – دانشجویی‌ کشور :

داوطلبان علاقه‌ مند می‌ توانند همزمان ‌با برگزاری‌ امتحانات‌ آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1398، در اولین ‌مرحله دوره بیست و چهارمین آزمون المپیاد علمی- دانشجویی‌ کشور بر اساس شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌ نام در آزمون شرکت نمایند .

 

‌ نحوه انتخاب رشته و پذیرش :

الف- کارنامه اعلام نتایج اولیه کارشناسی ارشد تمامی داوطلبان آزمون توسط این سازمان براساس برنامه زمانی مندرج در دفترچه راهنمای آزمون از طریق پایگاه اطلاع‌ رسانی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد . ولذا تمامی داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 باشند می‌ توانند براساس ضوابط وشرایط مندرج در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 که منتشر خواهد شد نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند .

 

ب – سایر موارد :

سایر موارد در خصوص سنجش و پذیرش دانشجو در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1398 در تمامی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی مطابق قانون سنجش و پذیرش دانشجوی در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مصوب 94/12/18 مجلس شورای اسلامی و مصوبات شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی خواهد بود .

 

توصیه‌ های‌ مهم‌ :

1- داوطلبان برای اطلاع از مقررات وظیفه عمومی ، شرایط و ضوابط استفاده از سهمیه ایثارگران و همچنین شرایط و ضوابط اتباع خارجی به دفترچه راهنمای شماره 1 ‌مراجعه نمایند .

2- به داوطلبان توصیه می‌ شود در انتخاب کد رشته‌های امتحانی (اول و دوم) و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود دقت لازم را مبذول فرمایند . لذا پس از دریافت کد پیگیری 16 رقمی در این خصوص به درخواست‌ های داوطلبان مبنی بر اصلاح و یا جابجایی ترتیب اثر داده نخواهد شد .

3- توصیه‌ می‌ شود حتماَ داوطلبان پس از تکمیل تقاضانامه و دریافت کد پیگیری، یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه ، و مندرجات آن را کنترل و نزد خود نگهداری نمایند .

4- با توجه به مشکلات بوجود آمده در آزمون های قبلی ، در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثراً برای داوطلبانی که ثبت نام آنان توسط دیگران انجام می شود رخ داده است ، تاکید می‌گردد که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت‌ نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما ارسال نگردد . بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی ، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد .

5- هرگونه‌ تغییری‌ از طریق‌ نشریه پیک‌ سنجش‌ (هفته‌ نامه خبری‌ و اطلاع‌رسانی‌ سازمان ‌سنجش‌) ، پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و در صورت لزوم ‌از طریق رسانه‌ های گروهی ‌اعلام ‌خواهد شد .

6-در صورت‌ لزوم‌ ، داوطلبان می‌ توانند با شماره تلفن‌ گویای: 42163-021 با روابط عمومی ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور تماس‌ حاصل‌ کرده یا از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی (غیرحضوری) سازمان اقدام نمایند .

منبع : سازمان سنجش

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )