ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

ارزیابی صلاحیت دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو در مقطع دکتری

از مهر سال جاری هیأت‌ های چهار نفره‌ ای به منظور ارزیابی وضعیت دوره‌ های دکتری دانشگاه‌ ها به این مراکز اعزام خواهند شد .

دکتر محمدرضا آهنچیان اظهار کرد : هیأت نظارت چهار نفره‌ای مرکب از اعضای کارگروه‌ های تخصصی و هیأت‌ های نظارت استانی با ارزیابی کیفیت دوره‌ های دکتری دانشگاه‌ ها ، وضع کیفی این مراکز برای پذیرش دانشجوی دکتری را با بهره‌ برداری از شاخص‌ ها و قالب‌ های مشخصی بررسی خواهند کرد . بر این اساس فقط فعالیت دانشگاه‌ ها و مراکزی که امتیازات لازم را داشته باشند ، در پذیرش دانشجویان دکتری ادامه خواهد یافت .

وی همچنین خاطر نشان کرد : بر اساس ارزیابی‌ های فوق ، مجوز پذیرش دانشجوی دکتری برای دانشگاه‌ ها و مراکز آموزش عالی که شرایط لازم را کسب نکنند ، پس از تصویب شورای گسترش و برنامه‌ ریزی لغو می‌ شود .

مدیر کل دفتر برنامه‌ ریزی آموزش عالی وزارت علوم تاکید کرد : هیأت‌ ها و کارگروه‌ های لازم برای بررسی وضعیت دانشگاه‌ هایی که دوره دکتری دارند در وزارت علوم تشکیل می‌ شود و امیدواریم از مهرماه سال جاری اولین اعزام‌ ها برای بررسی وضع کیفی دانشگاه‌ ها به منظور پذیرش دانشجو در دوره دکتری آغاز شود .

دکتر آهنچیان تاکید کرد : بر اساس آئین‌ نامه ، هر دوره دکتری راه‌ اندازی شده در دانشگاه‌ ها حداقل هر سه و حداکثر پنج سال یک‌ بار مورد ارزیابی قرار می‌ گیرد ، بنابر این ارزیابی‌ های فعلی برای دوره‌ های دکتری برای پذیرش‌ های سه سال قبل صورت می‌ گیرد و به این ترتیب دانشگاه‌ هایی که در سال ۱۳۹۷ دوره دکتری راه‌ اندازی کرده‌ اند در این دوره ارزیابی نمی‌ شوند .

مدیر کل دفتر برنامه‌ ریزی آموزش عالی وزارت علوم تصریح کرد : تاکنون ارزیابی وضع کیفی دوره‌ های دکتری دانشگاه‌ ها با جدیت صورت نمی‌ گرفت و یا در صورت احراز نبودن شرایط پذیرش دانشجو ، مجوزی لغو نمی‌ شد اما با این برنامه ، مجوز دانشگاه‌ هایی که امتیاز لازم برای تداوم پذیرش دانشجوی دکتری نداشته باشند لغو خواهد شد .

منبع : ایسنا

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )