ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

احتیاج به مدرسه اتیسم در هر استان

رئیس سازمان آموزش‌ و پرورش استثنائی کشور گفت : آموزش‌ و پرورش امروز به دنبال عادی‌ سازی و یک پارچگی دانش‌ آموزان است و به این ترتیب کشور احتیاج به مدرسه اتیسم در هر استان دارد .

مجید قدمی در گرد همایی مشترک مدیران کل و معاونان سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد ، با تأکید بر توجه به تفاوت‌ های فردی افراد ، اظهار کرد : سال گذشته ۸۳ هزار دیرآموز در طرح سنجش معرفی شدند که این نشان می‌ دهد مخاطبان ما یکسان نیستند و طیف گسترده‌ ای را شامل می‌ شوند و این فقط یک مصداق از تفاوت‌ ها است . فضای آموزشی در مواجهه با این تفاوت‌ ها باید آماده باشد .

وی افزود : دانش‌ آموز دیرآموز در یک نظام آموزشی مناسب با یک فضای متناسب با شرایط می‌ تواند پیشرفت خوبی داشته باشد .

رئیس سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی کشور با تمجید از اجرای طرح توصیفی در مدارس ابتدایی اظهارکرد : آموزش‌ و پرورش امروزی به سمت ارزیابی‌ های کیفی پیش می‌ رود و در طرح توصیفی هم همین موضوع مورد توجه قرار گرفته است و وظیفه ما شناسایی دانش‌ آموزان در طرح‌ های کیفی است .

قدمی به آمار دانش آموزان با نیاز های ویژه اشاره و اظهار کرد : بیش از ۷۸ هزار دانش‌ آموز با نیاز های ویژه داریم همچنین ۶۷ هزار دانش‌ آموز در مدارس عادی تلفیقی تحصیل می‌ کنند .

رئیس سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی تصریح کرد : نگاه آموزش‌ و پرورش پیشرفته به سمت تلفیقی‌ سازی است چرا که مدرسه باید نمایی از جامعه باشد و خط قرمز ما زمانی است که دانش‌ آموز نتواند در مدرسه عادی تحصیل کند .

وی با اشاره به موضوع اختلالات یادگیری اظهار کرد : ۱۰ تا ۱۵ درصد دانش آموزان دچار مشکلات اختلال یاد گیری هستند و این افراد دارای هوش عادی هستند اما در یک یا دو درس مشکل‌ دارند . تحقیقات نشان می‌ دهد معلم بی‌ سواد یا کم‌ سواد در دوره ابتدایی می‌ تواند باعث اختلال یادگیری شود و به همین دلیل گفته می‌ شود معلم دوره ابتدایی باید اصولی انتخاب شود .

قدمی تأکید کرد : هدف سازمان استثنایی عدالت آموزشی است و با توجه به زیر نظام فضا و تجهیزات نظام روانشناسی فضا برای دانش آموزان با نیاز های ویژه ضرورت دارد .

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌ رسانی آموزش‌ و پرورش ، رئیس سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی با اشاره به مدارس اوتیسم گفت : ۲۰ مدرسه اوتیسم در کشور داریم که باید تعداد آن به ۳۲ برسد البته در طراحی مدارس اوتیسم هم باید به طراحی و روانشناسی رنگ توجه شود .

منبع : ایسنا

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )