ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

احتمال 3 ساله شدن دوره کارشناسی دانشگاه فرهنگیان

رئیس دانشگاه فرهنگیان از احتمال سه ساله شدن دوره کارشناسی دانشگاه فرهنگیان خبر داد .

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره سه ساله شدن دوره کارشناسی گفت : این اقدام به مجوز آموزش و پرورش و وزارت علوم نیاز دارد ، منتظر مذاکره دو وزیر هستیم که بتوانیم برای دوره‌ ای زمانی و برای حل مشکل کمبود نیرو ، دوره کارشناسی را سه ساله برگزار کنیم تا دانشجویان زودتر فارغ التحصیل شده و وارد آموزش و پرورش بشوند .

حسین خنیفر ، با بیان اینکه تا شهریور امسال حدود ۲۰ هزار نفر از دانشجو معلمان ، فارغ‌التحصیل شده و تحویل آموزش و پرورش می شوند اظهار کرد : از این تعداد ۸۰۰۰ نفر رسمی و شبانه روزی و ۱۲ هزار نفر جذب شده از طریق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه هستند . امیدواریم سال‌ های آتی ، پذیرش از طریق ماده ۲۸ کاهش یابد و بیشتر از طریق کنکور سراسری باشد .

وی درباره زمان برگزاری آزمون استخدامی نیز گفت : درخواست صدور ۵۵ هزار مجوز جذب داده ایم و قرار بود آزمون استخدامی در اردیبهشت ماه برگزار شود ، ولی هنوز هیچکدام به قطعیت نرسیده و شاید خرداد یا دیرتر برگزار شود .

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره رشته‌ های مورد نیاز آزمون استخدامی اظهار کرد : جذب فارغ‌ التحصیلان سایر دانشگاه‌ ها پس از پذیرفته شدن در آزمون استخدامی ، از ۱۶ رشته اصلی کتب درسی اعم از زبان انگیسی ، فارسی ، تاریخ ، جغرافیا و … انجام می‌ شود .

خنیفر درباره سه ساله شدن دوره کارشناسی نیز اظهار کرد : با توجه به کمبود نیروی انسانی و افزایش میزان بازنشستگی‌ ها در سال‌های اخیر، یکی از پیشنهادات ما این است که برای کاهش فشار بر آموزش و پرورش ، بدون حذف واحد درسی و آسیب به دوره کارشناسی با احتساب دو ترم ۱۰ واحدی در تابستان به صورت موقت برای چند سال ، دانشجو ها را سه ساله فارغ التحصیل کنیم که هنوز قطعی نشده است .

وی ادامه داد : این اقدام به مجوز آموزش و پرورش و وزارت علوم نیاز دارد ، اما ما آماده اجرای آن هستیم . اکنون منتظر مذاکره دو وزیر و نظرات کارشناسی وزارتین هستیم که بتوانیم برای دوره‌ ای زمانی و برای حل این مشکل دوره کارشناسی را سه ساله برگزار کنیم تا دانشجویان زودتر فارغ التحصیل شده و وارد آموزش و پرورش شوند .

منبع : ایسنا

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )