ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

احتمال پذیرش دانشجوی دکتری پولی از طریق دانشگاه های سطح یک

در صورت تصویب وزارت علوم دانشگاه های سطح یک می توانند در مقطع دکتری دانشجوی شهریه پرداز پذیرش کنند .

جبارعلی ذاکری درباره آخرین وضعیت طرح وزارت علوم برای واگذاری هرچه بیشتر امور دانشگاه‌ های سطح یک به خود این دانشگاه‌ ها ، گفت : هنوز این طرح نهایی نشده ، البته اگر هم نهایی شود ، به مصوبه مجلس یا شورای عالی انقلاب فرهنگی نیاز دارد .

وی ادامه داد : پیشنهاد اولیه این طرح درحال تدوین است و از طریق معاونت آموزشی وزارت علوم اعلام خواهد شد .

رئیس دانشگاه علم و صنعت در توضیح طرح سپردن امور دانشگاه های سطح یک به خود دانشگاه ها ، افزود : بر اساس این طرح دانشگاه های سطح یک می توانند و این اختیار را خواهند داشت ، رشته گرایش های جدید ایجاد کرده و آن را توسعه دهند و برای خود ظرفیت تعریف کنند ، بدون اینکه نیازی به تصویب وزارت علوم داشته باشند .

وی ادامه داد : همچنین در این طرح درباره دانشجویان شهریه پرداز ، پیشنهاد شده است ، دانشگاه ها مجوز داشته باشند که خود این دانشجویان را پذیرش کنند .

ذاکری تاکید کرد : درصورت تصویب این طرح و طی مراحل قانونی ، دانشگاه‌ های سطح یک مجاز خواهند بود در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجوی شهریه پرداز پذیرش کنند .

حسن صدوق رئیس دانشگاه شهید بهشتی نیز پیش از این در خصوص برنامه وزارت علوم برای سپردن هرچه بیشتر امور دانشگاه‌ های سطح یک به خود این دانشگاه‌ ها عنوان کرده بود ، اگر این موضوع در وزارت علوم نهادینه شود و در صورت موافقت معاونت آموزشی وزارت متبوع ، دانشگاه می‌ تواند در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در پردیس‌ دانشجو بپذیرد .

منبع : خبرگزاری مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )