ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

آموزش در مدارس از راه دور تا پایان دولت دوازدهم الکترونیکی می‌ شود

مجتبی زینی وند در گردهمایی سالانه روسای ادارت مشارکت های مردمی ، کارشناس مسئولان مدارس غیر دولتی ، آموزش از راه دور و شوراهای آموزش و پرورش استان های سراسر کشور در اردوگاه باهنر تهران ، با تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین ، اظهار کرد : امروزه در کنار موضوع آموزش به عنوان مطالبه مردم از آموزش و پرورش ، فراگیری مهارت های اجتماعی و تربیت دانش آموزان برای زندگی در جامعه از مطالبات اصلی مردم است ، لذا سامانه هایی که در بحث فوق برنامه راه اندازی کردیم با این رویکرد یعنی آموزش مهارت های اجتماعی فعال شده اند .
وی در خصوص مدارس آموزش از راه دور خاطرنشان کرد : آموزش در این مدارس به سه صورت ؛ حضوری ، غیر حضوری و نیمه حضوری است البته چنانکه باید از ظرفیت های این مدارس در سال های اخیر استفاده نشده است اما از سال گذشته توسعه و تقویت این مدارس را در دستور کار قرار دادیم .
زینی وند اضافه کرد : این مدارس ظرفیت های خوبی است که با استفاده از آموزش های الکترونیکی دانش آموزان باز مانده از تحصیل را پوشش دهیم .
وی توسعه این مدارس ، تجهیز و الکترونیکی کردن سیستم آموزشی این مدارس را سه برنامه در دستور کار اعلام و عنوان کرد : تلاش خواهیم کرد تا پایان دولت ۱۲ همه مدارس از راه دور به آموزش های الکترونیکی مجهز شوند .
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و مشارکت های مردمی اظهار کرد : ایجاد فرصت برابر و ارتقا نرخ پوشش تحصیلی از اهداف مدارس آموزش از راه دور است .
وی تقویت نقش شورا در برنامه ها و رفع مشکلات آموزش و پرورش ، توسعه و جلب مشارکت های مردمی و کیفیت بخشی و ساماندهی مدارس هیئت امنایی را سه سیاست اصلی شوراهای آموزش و پرورش برشمرد و افزود : خیلی از مدارس هیئت امنایی ، فلسفه اصلی شکل گیرشان را فراموش کردند و به جای اینکه با ارائه برنامه های فوق برنامه برای افزایش کیفیت تلاش کنند ، در نوبت بعد از ظهر نیز دانش آموز دارند .
معاون وزیر در مدارس غیردولتی تصریح کرد : مدارس هیئت امنایی مدرسه ای خاص نیستند بلکه نوعی مدیریت است که با فلسفه استفاده از مشارکت اولیا برای ارتقا کیفیت تاسیس شده اند .
وی در مورد مدارس غیر دولتی گفت : این روز ها معمولا با این مدارس به شکل ناعادلانه‌ ای برخورد می شود نباید نقش موسسان این مدارس در روزهای سخت آموزش و پرورش را از یاد برد .
عضو شورای معاونین آموزش و پرورش تصریح کرد : اظهار نظر برخی مدیران ستادی جالب نیست بالابردن سهم مردم در اداره آموزش و پرورش از سیاست این سازمان است لذا با راه اندازی سامانه های مختلف سعی در ایجاد سهولت درفرآیند مشارکت های مردمی داریم و این برنامه ها از رویکردهای اصلی مدارس غیر دولتی است .
وی گفت : نباید زحمات مدارس غیر دولتی را به خاطر چند مدرسه غیر دولتی متخلف زیر سوال برد ، بر اساس تصمیم شورای نظارت اجازه اخذ هیچ شهریه اضافی از اولیا را نمی دهیم .
وی با تشکر از همراهی موسسان مدارس غیر دولتی در این شرایط اقتصادی با آموزش و پرورش اذعان کرد : ارتقای جایگاه نیروی انسانی در مدارس غیر دولتی از سیاست های ماست ، همچنین تغییر رویکرد تئوری محوری به مهارت محوری در کلاس های فوق برنامه از سیاست های اصلی است لذا کلاس های فوق برنامه الزاما باید مهارت آموزی باشد و مدارس ملزم به رعایت آن هستند .
زینی وند نظارت جامع بر مدارس غیر دولتی را در سه سطح اعلام و عنوان و اعلام کرد : امسال جشنواره دست سازه ها در سطح کشوری و برگزاری مسابقات قرآن کشوری در مدارس غیر دولتی دو برنامه جدید ما در سال جاری است .
وی گفت : بخشی از منابع مالی بیمه معلمان مدارس غیر دولتی را ازطریق صندق حمایت پرداخت می کنیم .
وی گفت : قانون شوراهای آموزش و پرورش با توجه به شرایط بومی و منطقه ای همواره می تواند گره گشا باشد . لذا نباید جلسات شوراهای آموزش و پرورش صرفا به گزارش دهی اختصاص یابد ، بلکه باید برای استفاده از ظرفیت های ایجاد شده در دستگاه های مختلف در قانون شوراها تلاش کرد ، و نگاه ما به مسئولین باید مطالبه گرانه باشد نه اینکه نگاه پاسخگویی به آنان باشد .
زینی وند ادامه داد : اگر شوراها جلسات متعددی تشکیل داده باشند اما مشکلی را در منطقه و استان رفع نکرده باشند جلساتش هیچ ارزشی ندارد .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )