ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

آمار نهایی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

رئیس مرکز سنجش پزشکی آمار پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 را بیش از 4000 نفر اعلام کرد .

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از پذیرش چهار هزار و ۳۸۶ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌ های علوم پزشکی سال ۹۸ خبر داد و گفت : اسامی این داوطلبان روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار گرفته است .

دکتر آبتین حیدر زاده ضمن بیان این مطلب به جزئیات پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌ های علوم پزشکی سال ۹۸ اشاره کرد و افزود : این آزمون با حضور ۷۰ هزار و ۹۴ داوطلب در ۳۰ استان کشور در نوبت‌ های صبح و عصر روزهای ۲۷ و ۲۸ تیر ماه امسال برگزار شد و از تعداد ۷۰ هزار و ۹۴ داوطلب شرکت‌ کننده در آزمون فوق تعداد ۵۱ هزار و ۸۶۱ نفر زن و مابقی مرد بودند . این داوطلبان در قالب ۸۴ رشته تحصیلی طی دو روز با یکدیگر رقابت کردند .

وی تاکید کرد : کارنامه اولیه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت روز ۲۰ مرداد بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شد و نتایج نهایی کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 نیز دیروز بر روی سایت سنجش پزشکی اعلام شد .

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با تاکید بر این که تعداد چهار هزار و ۳۸۶ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌ های علوم پزشکی امسال پذیرفته شدند ، گفت : ظرفیت کل این پذیرش چهار هزار و ۷۲۲ داوطلب بود که به طور کلی چهار هزار و ۳۸۶ داوطلب که دو هزار و ۹۶۹ نفر آنها به صورت رایگان و روزانه‌ ای و هزار و ۴۱۷ نفر آنها شهریه‌ ای هستند ، پذیرفته شدند .

حیدرزاده خاطر نشان کرد : از تعداد چهار هزار و ۳۸۶ داوطلب پذیرفته شده در آزمون فوق هزار و ۴۱۶ نفر مرد و مابقی زن هستند و این داوطلبان در ۱۵۱۶ رشته محل و ۱۱۹ دانشگاه پذیرفته شدند .

به گفته وی ، در مجموع تعداد ۷۰ هزار و ۹۴ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌ های علوم پزشکی سال ۹۸ ثبت نام کردند که ۵۰ هزار و ۶۷۲ نفر از این داوطلبان در جلسه آزمون حاضر شدند و ۱۱ هزار و ۴۰۴ نفر نیز در این آزمون انتخاب رشته کردند .

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت در پایان خاطر نشان کرد : در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌ های علوم پزشکی امسال ۲۹۶ نفر در قالب استعدادهای درخشان و بدون آزمون و ۱۲۶ نفر نیز به صورت استعدادهای درخشان با آزمون وارد دانشگاه می‌ شوند .

منبع : مرکز سنجش پزشکی

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )