ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

آمار نهایی شرکت کنندگان کنکور دکتری 98

آمار نهایی شرکت کنندگان کنکور دکتری 98 اعلام شد .

وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت : حدود 194 هزار داوطلب در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 98 شرکت کرده اند که ظرفیت پذیرش با احتساب دانشگاه آزاد نزدیک به 33 هزار نفر خواهد بود .

دکتر منصور غلامی در حاشیه بازدید از حوزه امتحانی دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران در آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز سال 98 گفت : آزمون دکتری تاکنون بدون مشکل خاصی برگزار شده است و امیدواریم روند پذیرش دانشجویان برای سال تحصیلی 98 – 99 توسط دانشگاه ها انجام گیرد .

وی افزود : 194 هزار داوطلب در این آزمون شرکت کرده اند که با احتساب ظرفیت پذیرش دانشگاه آزاد حدود 23 هزار نفر در دوره دکتری دانشگاه ها پذیرفته می شوند .

غلامی درباره وضعیت ظرفیت پذیرش خاطرنشان کرد : افزایش ظرفیت چشمگیری برای امسال نخواهیم داشت و ممکن است در برخی رشته ها نیز کاهش داشته باشیم .

وی درباره احتمال تغییر در روند پذیرش دکتری دانشگاه ها یادآور شد : برنامه خاصی برای تغییر در روند پذیرش دکتری نداریم ، البته دانشگاه ها بسیار مایل هستند که به صورت مستقیم و مستقل پذیرش دانشجو داشته باشند که هنوز در این باره تصمیم گیری نشده است .

وزیر علوم یادآور شد : با احتساب دانشگاه آزاد اسلامی در مجموع حدود 100 هزار دانشجوی دکتری در کشور در حال تحصیل هستند .

کارنامه اولیه آزمون دکتری هفته آخر فرودین ماه 98 منتشر خواهد شد و داوطلبان اوایل اردیبهشت ماه خود نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کند .

دکتر خدایی خاطر نشان کرد : با توجه به اینکه 50 نمره پذیرش داوطلبان دکتری در اختیار دانشگاه‌ ها است بعد از اعلام نتایج اولیه دکتری آنها جهت مصاحبه به دانشگاه‌ ها معرفی می‌ شوند و این فرآیند حدود 2 ماه و نیم طول خواهد کشید .

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت : نتایج نهایی آزمون دکتری 98 هفته آخر شهریور ماه آینده اعلام خواهد شد .

سازمان سنجش آموزش کشور پس از اتمام فرایند این آزمون ، دو لینک نظرسنجی از داوطلبان شرکت کننده در این آزمون فعال کرد .
بر این اساس ، داوطلبان عادی و استثناییِ شرکت کننده در آزمون دکتری می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org با وارد کردن شماره پرونده و شماره داوطلبی نسبت به ثبت نظرات خود اقدام کنند .

برای ورود به نظر سنجی از داوطلبان شرکت کننده درآزمون دکتری نیمه متمرکز سال 1398 کلیک کنید .
(( ویژه داوطلبان استثنایی ))

برای ورود به نظر سنجی از داوطلبان شرکت کننده درآزمون دکتری نیمه متمرکز سال 1398 کلیک کنید .
(( ویژه داوطلبان عادی ))

منبع : ایسنا

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )