ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

آمار نهایی ثبت نام کنندگان کنکور کاردانی فنی حرفه ای 98

مشاور عالی سازمان سنجش آمار نهایی ثبت نام کنندگان کنکور کاردانی فنی حرفه ای 98 را اعلام کرد .

حسین توکلی گفت : با توجه به مصوبه ۲۶ اسفند ۹۷ شورای سنجش و پذیرش دانشجو و نظر به تغییر نظام آموزشی وزارت آموزش و پرورش به نظام ۳-۳-۶ ، افراد واجد شرایط می توانند نسبت به ثبت‌ نام و انتخاب رشته در دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی سال ۱۳۹۸ اقدام کنند .

وی افزود : ثبت نام و انتخاب رشته در این دوره ها در یک مرحله از طریق سایت سنجش سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی : www.sanjesh.org انجام می‌شود و دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای از روز یکشنبه ۱۹ خرداد منتشر شده است .

توکلی یادآور شد : مهلت ثبت نام و انتخاب رشته تا پنجشنبه ۳۰ خرداد تمدید شده است و افرادی که تاکنون نسبت به انتخاب رشته و ثبت نام در این دوره ها اقدام نکرده اند ، در این فرصت می توانند ثبت نام کنند .

مشاور عالی سازمان سنجش گفت : پذیرش در ۹ رشته امتحانی الکتروتکنیک ، کامپیوتر ، مکانیک خودرو ، تأسیسات مکانیکی ، نقشه کشی معماری ، حسابداری ، تربیت بدنی ، گرافیک و صنایع غذایی «با آزمون» صورت می‌گیرد و آزمون این رشته‌ها در روز جمعه ۱۱ مرداد ۹۸ برگزار خواهد شد .

وی افزود : همچنین پذیرش در ۳۰ رشته امتحانی معدن ، ناوبری ، الکترونیک و مخابرات دریایی ، مکانیک موتورهای دریایی ، امور اداری ، تربیت کودک ، مدیریت خانواده ، طراحی و دوخت ، هنرهای تجسمی – نقاشی ، امور دامی ، الکترونیک ، امور زراعی و باغی ، ساخت و تولید ، ماشین‌های کشاورزی ، صنایع فلزی ، موسیقی ، صنایع چوب و مبلمان ، هتلداری و گردشگری ، چاپ ، حمل و نقل ، ساختمان ، مکاترونیک ، صنایع شیمیایی ، پویانمایی ، صنایع نساجی ، فتوگرافیک ، متالورژی ، معماری داخلی ، سرامیک و صنایع دستی صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است .

توکلی گفت : متقاضیان این رشته‌های امتحانی در این مرحله ، فقط باید ثبت‌نام و انتخاب رشته کنند و آزمون برای این دسته از داوطلبان برگزار نخواهد شد و ملاک پذیرش آنان معدل کل دیپلم خواهد بود .

وی با اشاره به آمار ثبت نام و انتخاب رشته در دوره های کاردانی نظام جدید و ظرفیت پذیرش خاطرنشان کرد : تا ظهر روز چهارشنبه ۲۹ خرداد تعداد ۱۰۳ هزار و ۶۱۴ نفر در این دوره‌ها ثبت نام و نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده‌اند . ظرفیت پذیرش این دوره ها ۲۵۵ هزار و ۶۰۸ نفر است .

به گزارش مهر ، بر اساس مصوبه ۲۶ اسفند ۹۷ شورای سنجش و پذیرش دانشجو و نظر به تغییر نظام آموزشی وزارت آموزش و پرورش به نظام ۳-۳-۶ ، دانش‌آموزان و یا فارغ‌التحصیلان شاخه تحصیلی نظری مجاز به ثبت‌نام در این آزمون هستند .

این داوطلبان ضمن داشتن شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام توجه داشته باشند که فقط مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی کاردانی ناپیوسته هستند و معدل آنها در مقایسه با داوطلبان شاخه تحصیلی فنی و حرفه‌ای و کاردانش در رشته‌هایی که پذیرش آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی صورت می‌ گیرد تراز خواهد شد .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )