ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

آمار نهایی ثبت نام کنندگان آزمون دکتری 98

مطابق گفته مشاور عالی سازمان سنجش بیش از 193 هزار نفر در آزمون دکتری 98 ثبت نام کردند .

حسین توکلی گفت : آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری  (Ph.D) سال 98 برای پذیرش در دوره‌ های روزانه ، نوبت دوم ، دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه پیام نور ، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در روز جمعه سوم اسفند برگزار می شود .

وی افزود : ثبت‌ نام برای آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری  (Ph.D) سال 98 از 6 آذر 97 آغاز شده بود و با توجه به مهلت تمدید شده ، فرصت شرکت در این آزمون پنجشنبه 15 آذر 97 پایان پذیرفت .

توکلی خاطرنشان کرد : بر اساس آمار اولیه 193 هزار و 671 نفر در آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (Ph.D) سال 98 ثبت نام کرده اند که این تعداد در مقایسه با سال گذشته که تعداد 234 هزار نفر در این آزمون ثبت نام کرده بودند ، با کاهش روبرو شده است .

مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد : پذیرش دانشجو در 245 کد رشته امتحانی این دوره از آزمون دکتری شامل ، 62 کد رشته در گروه علوم انسانی ، 46 کد رشته در گروه علوم پایه ، 60 کد رشته در گروه فنی مهندسی ، 35 کد رشته در گروه کشاورزی و منابع طبیعی ، 7 کد رشته در گروه هنر ، 26 کد رشته در گروه دامپزشکی و 9 کد رشته در گروه زبان های خارجی انجام می گیرد .

توکلی گفت : زمان برگزاری آزمون دکتری 98 روز جمعه سوم اسفند است و زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 98 ، از روز سه‌ شنبه 30 بهمن تا روز پنجشنبه دوم اسفند 97 می باشد .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )