عضویت

ورود

رمزتان را گم کرده اید؟

رمز خود را فراموش کرده اید؟ایمیل خود یا نام کاربری خود را وارد کنید و ما یک ایمیل حاوی لینک تغییر رمز برای شما ارسال میکنیم.


ورود

عضویت

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

آمار شرکت کنندگان کنکور کارشناسی ارشد 98

مشاور عالی سازمان سنجش تعداد شرکت کنندگان کنکور کارشناسی ارشد 98 را بیش از 553 هزار نفر اعلام کرد .

حسین توکلی افزود : آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ به همراه اولین مرحله المپیاد علمی دانشجویی کشور در ۶ گروه آموزشی و ۱۳۱ کدرشته برای تمامی دانشگاه‌ های دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی با حضور ۶۱۴ هزار و ۸۸۳ داوطلب در ۶ گروه آموزشی و ۱۳۱ کدرشته، ۷۷ شهر و ۱۶۲ حوزه امتحانی در روزهای ۲۳ و ۲۴ خرداد ۹۸ برگزار شد .

مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد : بر اساس آمار اولیه از تعداد ۶۱۴ هزار و ۸۸۳ داوطلب ثبت نام کننده در این آزمون تعداد ۵۵۳ هزار و ۸۸۳ داوطلب معادل ۹۰.۰۸ درصد ثبت نام کنندگان کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد خود را دریافت کرده‌ اند و آمار دقیق غایبان پس از بررسی پاسخنامه کنکور کارشناسی ارشد 98 اعلام می شود .

توکلی اظهار داشت : کارنامه نتایج اولیه کارشناسی ارشد 98 در نیمه دوم تیرماه منتشر می‌ شود و دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد پس از انتشار کارنامه در اختیار داوطلبان قرار می‌ گیرد . مجازین به انتخاب رشته می‌ توانند در تیرماه نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند .

هم چنین نتایج نهایی کارشناسی ارشد ۹۸ در اواخر شهریور ماه اعلام می‌ شود و ظرفیت پذیرش در مجموع همه دانشگاه‌ ها حدود ۳۵۰ هزار نفر است .

منبع : مهر

خرید ادکلن

ارسال نظر