ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

آمار ثبت نام کنندگان کنکور کاردانی فنی حرفه ای 98

مشاور عالی سازمان سنجش آمار ثبت نام کنندگان کنکور کاردانی فنی حرفه ای 98 را بیش از ۴۹ هزار نفر اعلام کرد .

حسین توکلی گفت : با توجه به مصوبه ۲۶ اسفند ۹۷ شورای سنجش و پذیرش دانشجو و نظر به تغییر نظام آموزشی وزارت آموزش و پرورش به نظام ۳-۳-۶ ، کلیه متقاضیان ثبت‌ نام و انتخاب رشته در آزمون دوره‌ های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی سال ۱۳۹۸ می‌ توانند تا ۲۶ خرداد در این آزمون ثبت نام کنند .

وی افزود : دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای 98 همزمان با ثبت نام در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی : www.sanjesh.org از روز یکشنبه ۱۹ خرداد منتشر شده است . ثبت نام و انتخاب رشته در این آزمون، در یک مرحله از طریق سایت سنجش انجام می‌شود .

مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد : تا صبح روز شنبه ۲۵ خرداد تعداد ۴۹ هزار و ۸۹۵ نفر در این دوره‌ها ثبت نام و نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده‌اند .

وی خاطرنشان کرد : پذیرش در رشته‌های امتحانی دوره‌ های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ ای و مؤسسات آموزش عالی غیر دولتی و غیرانتفاعی سال ۱۳۹۸ در ۹ رشته امتحانی الکتروتکنیک ، کامپیوتر ، مکانیک خودرو ، تأسیسات مکانیکی ، نقشه کشی معماری ، حسابداری ، تربیت بدنی ، گرافیک و صنایع غذایی « با آزمون » صورت می‌گیرد و آزمون این رشته‌ ها در روز جمعه ۱۱ مرداد ۹۸ برگزار خواهد شد .

توکلی افزود : همچنین پذیرش در ۳۰ رشته امتحانی معدن ، ناوبری ، الکترونیک و مخابرات دریایی ، مکانیک موتورهای دریایی ، امور اداری ، تربیت کودک ، مدیریت خانواده ، طراحی و دوخت ، هنرهای تجسمی – نقاشی ، امور دامی ، الکترونیک ، امور زراعی و باغی ، ساخت و تولید، ماشین‌ های کشاورزی ، صنایع فلزی ، موسیقی ، صنایع چوب و مبلمان ، هتلداری و گردشگری ، چاپ ، حمل و نقل ، ساختمان ، مکاترونیک ، صنایع شیمیایی ، پویانمایی ، صنایع نساجی ، فتوگرافیک ، متالورژی ، معماری داخلی ، سرامیک و صنایع دستی صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی ( بدون آزمون ) است .

وی گفت : متقاضیان این رشته‌ های امتحانی در این مرحله ، فقط باید ثبت‌ نام و انتخاب رشته کنند و آزمون برای این دسته از داوطلبان برگزار نخواهد شد و ملاک پذیرش آنان معدل کل دیپلم خواهد بود .

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به میزان ظرفیت پذیرش در دوره های کاردانی نظام جدید گفت : ظرفیت پذیرش این دوره ها ۲۵۵ هزار و ۶۰۸ است .

بر اساس مصوبه ۲۶ اسفند ۹۷ شورای سنجش و پذیرش دانشجو و نظر به تغییر نظام آموزشی وزارت آموزش و پرورش به نظام ۳-۳-۶ ، دانش‌آموزان و یا فارغ‌ التحصیلان شاخه تحصیلی نظری مجاز به ثبت‌ نام در این آزمون هستند .

این داوطلبان ضمن داشتن شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌ نام توجه داشته باشند که فقط مجاز به انتخاب رشته‌ های تحصیلی کاردانی ناپیوسته هستند و معدل آنها در مقایسه با داوطلبان شاخه تحصیلی فنی و حرفه‌ ای و کاردانش در رشته‌ هایی که پذیرش آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی صورت می‌ گیرد تراز خواهد شد .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )