ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

آغاز سنجش سلامت نوآزموزان تهرانی از هفته آینده

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران از آغاز سنجش سلامت نوآموزان تهرانی از هفته آینده خبر داد وهمچنین افزود که تست جهش تحصیلی نیز در پایگاه‌ های سنجش سلامت انجام خواهد شد .

شهناز کریمی در مراسم افتتاحیه طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان شهر تهران اظهار کرد : سال گذشته حدود ۱۰۳ هزار نوآموز تهرانی مورد سنجش قرار گرفتند و پیش بینی امسال ما سنجش حدود ۱۰۴ هزار نوآموز است .

وی افزود : برای این امر ۴۸ پایگاه اولیه و دو پایگاه تخصصی سنجش فعال خواهند بود .

رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران ضمن تبیین هدف سنجش سلامت گفت : اگر این طرح انجام نشود و تمام دانش آموزان در کنار هم قرار بگیرند و مشکلات جسمی ، بینایی و شنوایی آنان مشخص نمی شود ، لذا هدف این طرح عدالت آموزشی و قرار گرفتن دانش آموزان در جایگاه خودشان است .

کریمی افزود : طرح سنجش دانش آموزان بدو ورود تا پایان شهریور ادامه دارد . همچنین از هفته آینده تست جهش تحصیلی انجام می شود و سنجش نوآموزان سنجش پیش دبستان را آغاز می‌ کنیم که با هدف مداخله بهنگام صورت می گیرد .

در ادامه عبدالرضا فولادوند ، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه این طرح یکی از طرح‌ های ملی کشور است که در راستای عدالت آموزشی و شناسایی دانش آموزان با نیازهای ویژه و ساماندهی آن‌ ها انجام می‌ شود گفت : آموزش به تنهایی کافی نیست ، آموزش باید با مهیا شدن بستر ها تداوم‌ پیدا کند . یکی از نیاز های ویژه دانش آموزان بدو ورود به دبستان شناسایی و ارزیابی ویژگی‌ های آنهاست .

وی افزود : آموزش بدون در نظر گرفتن بستر مناسب موثر نخواهد بود . حضور به موقع والدین در این پایگاه‌ ها ضروری است و این کار نیاز به بسترسازی و فرهنگ سازی مناسب دارد .

در ادامه مسئولان حاضر از بخش‌ های مختلف بینایی سنجی ، شنوایی سنجی ، آمادگی تحصیلی و مراقب سلامت در پایگاه سنجش شهدای منطقه ۵ بازدید کردند .

مجید قدمی ، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور نیز با بیان اینکه امسال باید یک میلیون و ۴۱۰ هزار دانش آموز بدو ورود طی سه ماه آتی ارزیابی شوند گفت : ۲۰هزار نیروی انسانی در ۲۲۰۰ پایگاه سنجش در سطح کشور مشغول ارائه خدمت هستند .

وی افزود : از خانواده‌ ها می‌ خواهیم که به موقع در پایگاه‌ های سنجش حضور پیدا کنند . سال گذشته ۱۰ درصد خانواده‌ ها برای سنجش فرزندانشان اقدام نکردند .

قدمی طرح سنجش سلامت را یک طرح پیشرفته خواند و گفت : سال گذشته ۸۳ هزار دانش آموز دیرآموز شناسایی شدند ، آنها معمولا ۱۵ نمره هوشی پایین‌ تر از سایر دانش آموزان هستند . البته یک نکته دیگر این است که باید نحوه گفتن مشکلات دانش آموزان در حین شناسایی در طرح سنجش به والدین از سوی مسئولان پایگاه‌ ها مناسب باشد .

منبع : ایسنا

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )