ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

آغاز ساماندهی آموزش عالی در مقطع دکتری

فاز اول ساماندهی آموزش عالی از دوره دکتری شروع شده است .

مجتبی شریعتی نیاسر با اشاره به ساماندهی دوره‌ های تحصیلی گفت : ساماندهی دوره‌ های تحصیلی آغاز و پیش نویس آن نیز تهیه شده است .

وی ادامه داد : فاز اول این ساماندهی از دوره دکتری آغاز شده و ما امیدواریم فرایند تصویب آن تا پایان مهر ماه نهایی شده و بتوانیم آن را ابلاغ کنیم .

معاون آموزشی وزارت علوم یاد آور شد : حدود 100 هزار دانشجوی دکتری در کشور حضور دارند که دانشگاه ها ظرفیت به کارگیری این تعداد دانشجو را به عنوان عضو هیات علمی ندارند بنابر این باید به اشتغال این دانشجویان توجه شود .

معاون آموزشی وزیر علوم ادامه داد : ظرفیت هیات علمی در دانشگاه ها در سال حدود 4 هزار نفر است . این در حالی است که ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری در سال 24 هزار نفر بوده و سالانه حدود 20 هزار دانشجوی دکتری فارغ التحصیل می شود .

پیش از این شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم از کاهش ظرفیت های دوره دکتری دانشگاه پیام نور ، دانشگاه آزاد و مجموع ظرفیت دوره دکتری خبر داده بود .

وی عنوان کرده بود : اگر دوره های دکتری هدفمند شوند به طور طبیعی ظرفیت ها کاهش می یابد نه اینکه ما بخواهیم ظرفیت ها را کم کنیم . ما باید تلاش کنیم آموزش در مقطع دکتری هدفمند شده و در راستای آن ظرفیت ها نیز معنی دارتر می شود .

معاونت آموزشی وزارت علوم در اوایل سال جاری نیز ، در راستای توقف رشد بی رویه دوره دکتری ، در سال 97 ایجاد دوره‌ های جدید دکتری را ممنوع کرد .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )