ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

آغاز ثبت نام ارز دانشجویی 98 99

سازمان امور دانشجویان با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد : ثبت نام ارز دانشجویی برای ۶ ماهه اول ۹۸ از امروز ۲۹ اردیبهشت ۹۸ از طریق سامانه سجاد به نشانی portal.saorg.ir آغاز شد .

به نقل از سازمان امور دانشجویان ، روند و ضوابط پرداخت ارز بر اساس بخشنامه‌ های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است و تأمین و پرداخت ارز دانشجویی ( اعم از مقرری و شهریه ) به نرخ بازار مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز ( ETS) صورت می‌ گیرد .

تمام دانشجویان شاغل به تحصیل واجد شرایط دریافت ارز دانشجویی ، ( مشابه ۶ ماهه دوم سال ۹۷ ) می‌ توانند از تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۹۸ فرم‌ های لازم به همراه مدارک مورد نیاز را تکمیل و در سامانه سجاد به آدرس portal.saorg.ir بارگذاری کنند.

سازمان امور دانشجویان فقط موظف به تأیید وضعیت تحصیلی دانشجویان بوده ، روند و ضوابط پرداخت ارز بر اساس بخشنامه‌ های بانک مرکزی ج. ا. ا است . ضمناً تأمین و پرداخت ارز دانشجویی ( اعم از مقرری و شهریه ) به نرخ بازار مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز ( ETS ) است .

ارز دانشجویی ۶ ماهه اول صرفاً در بازه زمانی یک فروردین ۱۳۹۸ تا ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ از فروردین تا آخر شهریور ۱۳۹۸ تعلق می‌ گیرد .

طبق نامه اداره سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، مبنای نرخ ارز در خصوص تأمین و پرداخت ارز دانشجویی ( اعم از مقرری و شهریه ) به نرخ بازار مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز ( ETS ) است .

طبق بخشنامه بانک مرکزی ، ارز دانشجویی به مقاطع دکتری ، کارشناسی ارشد تعلق می‌ گیرد و برای مقطع کارشناسی فقط دانشجویانی که شروع به تحصیل آن ها قبل از ۳۱ اردیبهشت ۹۷ است، می‌ توانند درخواست کنند .

سازمان امور دانشجویان فقط موظف به تأیید وضعیت تحصیلی دانشجویان بوده ، مراحل و ضوابط پرداخت ارز ( نوع ، میزان و نرخ ) بر اساس دستورالعمل‌ های بانک مرکزی ج. ا. ا بر عهده بانک‌ های عامل ( تجارت و سامان ) است .

با عنایت به نرخ ارز ( آزاد ) ، توصیه می‌ شود تنها متقاضیان واقعی ، درخواست خود را در سامانه سجاد بارگذاری کنند .

با توجه به اینکه تمام فرآیند ها و خدمات به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه انجام می‌ شود ، نیازی به مراجعه حضوری نیست .

متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر به قسمت سوالات متداول در سامانه سجاد مراجعه کرده و در صورتی که پاسخ مورد نظر شما وجود نداشت ،سوالات خود را از طریق ایمیل support@saorg.ir ارسال کرده و پیگیری کنند.

برای کسب اطلاع و پیگیری از وضعیت درخواست ، متقاضی می‌ تواند به پروفایل و ایمیل شخصی و همچنین به پیام ارسال شده به شماره تلفن همراه ارائه شده ( ثبت شده در سامانه ) مراجعه کند .

متقاضیان جهت ارتباط با پشتیبانی سامانه ، از گزینه درخواست پشتیبانی سامانه سجاد در منوی خدمات استفاده کنند .

طبق مصوبه هیأت وزیران هزینه دریافتی از طریق سامانه بابت بررسی درخواست شما است و در صورت عدم تأیید قابل عودت نیست .

منبع : مهر

 

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )