ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

آسان شدن اعزام دانشجویان ایرانی برای فرصت مطالعاتی به فرانسه

بر اساس توافق میان وزارت علوم و آژانس دانشگاهی فرانکوفونی ، اعزام دانشجویان دکتری به فرانسه و گذراندن دوره فرصت مطالعاتی در این کشور یا کشورهای فرانسوی زبان با فراخوان سالانه تسهیل می شود .

در پی برگزاری دومین نشست روسای دانشگاه ها و مراکز پژوهشی دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فرانسه در خرداد ماه 97 در پاریس ، پروفسور هروه سبورن ، ‌ مدیر دفتر خاورمیانه آژانس دانشگاهی فرانکوفونی (AUF) ، در روزهای اخیر با حسین سالار آملی ، قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رئیس مرکز دیدار و گفتگو کرد .

سالار آملی در این دیدار ضمن اشاره بر فراهم شدن بستر همکاری های علمی آکادمیک با آژانس مزبور ، تمایل وزارت متبوع را برای اجرای افق گسترده ای از همکاری های بین المللی دانشگاهی در چارچوب یک برنامه مشترک برای اعزام دانشجویان دکتری ایرانی برای دوره های فرصت مطالعاتی و اجرای پروژه های علمی مشترک اعلام کرد .

بر اساس توافقات میان وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و آژانس دانشگاهی فرانکوفونی ، اعزام دانشجویان دکتری دانشگاه های ایرانی علاقمند به ادامه تحصیل در فرانسه و گذراندن دوره فرصت مطالعاتی خود در فرانسه و یا یک کشور فرانسه زبان از طریق انتشار فراخوان سالانه مشترک تسهیل خواهد شد .

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در ادامه ضمن اشاره بر ضرورت نظام‌ مند کردن همکاری‌ ها ، بر تشکیل نشست‌ های تخصصی ، کارشناسی به منظور تهیه و تدوین نقشه راه توسعه همکاری‌ ها تاکید کرد .

پیش بینی شده است کنفرانس بین المللی AUF خرداد ماه سال آینده به میزبانی یکی از دانشگاه های کشورمان با حضور روسای دانشگاه های فرانسه زبان عضو آژانس به مدت دو روز متوالی در کشورمان برگزار شود .

منبع : خبرگزاری مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )