ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

آخرین مهلت مراکز علمی کاربردی وابسته به دستگاه های دولتی

رئیس دانشگاه و موسسات علمی کاربردی آخرین مهلت مراکز علمی کاربردی وابسته به دستگاه های دولتی را جهت واگذاری به بخش غیردولتی را تا پایان شهریور ماه اعلام کرد .

محمد حسین امید درباره اجرای مصوبه شورای عالی اداری مبنی بر واگذاری مراکز مراکز علمی کاربردی وابسته به دستگاه‌ های دولتی به بخش غیردولتی گفت : بر اساس این مصوبه به مراکز علمی کاربردی وابسته به دستگاه‌ هایی دولتی تا پایان شهریور ۹۸ فرصت داده شد ، واگذار شده و یا تعطیل شوند .

وی ادامه داد : از ابتدای ابلاغ مصوبه شورای عالی اداری به مراکز ، دستگاه‌ های دولتی و وزارت علوم ، روند واگذاری را اعلام کردیم البته مقداری مراکز کندی داشتند خوشبختانه از اواخر سال گذشته روند واگذاری بهتر شد و اکنون مراکز در حال واگذاری هستند و تعدادی از آنها مراحل نهایی انتقال به مؤسسات خصوصی متقاضی را طی می‌ کنند .

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود : از بین مراکزی که دولتی بوده و باید در این زمینه تصمیم‌ گیری می‌ کردند کمتر از ۱۰ درصد این مسیر را طی کرده‌ اند و بقیه مراکز باید تا پایان شهریور ۹۸ این مسیر را طی کنند .

وی افزود: این مراکز در صورتی که شرایط نقل و انتقال و واگذاری را پیدا نکردند تا ۳۱ شهریور ۹۸ تعطیل و منحل شده و دانشجویان ، مدارک و سوابق این مراکز به مراکز معین منتقل می‌ شوند .

امید درباره اینکه چه تعداد مراکز باید منتقل شوند افزود : ۳۲۰ مرکز باید منتقل می‌ شدند که ۱۰ درصد این مراکز مراحل نهایی انتقال را طی می‌ کنند .

شورای عالی اداری کشور مصوبه‌ای تصویب کرد که این مصوبه دو بند اساسی دارد . بند اول آن به مراکز علمی ، پژوهشی و بند دوم نیز به مراکز علمی کاربردی اختصاص داده شده و این مصوبه توسط رئیس جمهور ابلاغ شد .

بر اساس بند ۱ این مصوبه ، مؤسسات پژوهشی وابسته به دستگاه‌ های اجرایی نمی‌ توانند دانشجو پذیرش کنند . در بند ۲ مصوبه نیز تاکید شده ، مراکز علمی کاربردی وابسته به دستگاه‌های دولتی باید تا پایان سال ۹۷ – ۹۸ به بخش غیردولتی واگذار شوند ، در غیر این صورت این مراکز منحل خواهند شد .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )