ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

آخرین مهلت ثبت‌نام کتب درسی 31 مرداد 97

حسین طلایی زواره “معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی” با بیان اینکه دانش آموزان پایه‌ های دوم تا ششم ابتدایی تا هشتم تیرماه فرصت داشتند برای دریافت کتب درسی خود به صورت اینترنتی در سامانه www.irtextbook.ir ثبت نام کنند، اظهارکرد : این مهلت برای آن دسته که موفق نشدند در بازه زمانی تعیین شده ثبت نام کنند از مدتی پیش شروع شده و تا 31 مرداد ادامه دارد .
وی افزود: این مهلت همچنین برای دانش آموزان پایه‌های یازدهم و دوازدهم فنی حرفه‌ای ، کاردانش و همچنین رشته معارف و پایه هشتم و نهم کتاب‌های درسی تکمیلی دوره اول متوسطه ویژه دانش آموزان سمپاد نیز وجود دارد و آنها هم می‌توانند تا 31 مرداد اقدام به ثبت نام کنند .
حسین طلایی زواره افزود : ثبت نام کتب درسی کلاس‌ اولی‌ ها نیز از 23 تیرماه شروع شده و تا 20 شهریور ادامه دارد .
طبق اطلاعیه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ، دانش‌آموز یا اولیای دانش‌آموز صرفاً موظف به پرداخت هزینه کتاب درسی برابر با قیمت پشت جلد (ثبت شده در سامانه) هستند و دریافت هرگونه وجه اضافی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد .
به توصیه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ، لازم است مدارس ضمن اطلاع رسانی به دانش‌آموزان ، نسبت به ثبت سفارش کتاب‌ های درسی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ با فرض قبولی دانش آموز در سال تحصیلی جاری اقدام کنند . در صورت عدم موفقیت دانش آموز در پایه فعلی، در زمان اصلاح سفارش امکان تغییر پایه وجود خواهد داشت .

ثبت نام به دو شیوه انفرادی و گروهی قابل انجام است. مدارس موظفند هرچه سریعتر با ورود به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، نسبت به ثبت سفارش گروهی کتاب‌ های درسی دانش‌آموزان اقدام و از ارجاع دانش‌آموز یا اولیای دانش‌آموز به کافی‌ نت‌ ها پرهیز کنند .

به دلیل الکترونیکی بودن فرآیند فروش و توزیع کتاب‌ های درسی ، کنترل ثبت سفارش کتاب درسی دانش‌آموزان از طریق سامانه امکان‌پذیر است ؛ لذا درخواست ارائه نسخه چاپی (پرینت) برگ سفارش کتاب درسی از دانش‌ آموز یا اولیای دانش‌آموز از سوی مدارس ممنوع است .

منبع : ایسنا

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )